Problem ze stanem wstrzymania

Witam! Mam Windows’a XP SP 3. Umieściłem ten temat w tym dziale, ponieważ po części dotyczy on sprzętu, jak i oprogramowania. Otóż wybierając stan wstrzymania u siebie na komputerze, nie widzę żadnej różnicy względem wyłączenia komputera. Nic nie słychać, Internet się rozłącza. Będąc zaś w kawiarence internetowej, wybrałem Stan wstrzymania i działo się co innego niż w przypadku mojego sprzętu - dioda z przodu obudowy miga(u mnie jest wygasła), a komputer lekko słychać. Na próbę włączyłem tam ściąganie jednego pliku, włączyłem stan wstrzymania na kilka minut, z powrotem łączyłem komputer- i plik był ściągnięty. U mnie pobieranie się zatrzymało. Co zrobić, aby mój komputer działał w stanie wstrzymania jak ten z kafejki internetowej?

W kawiarence jest inaczej w biosie skonfigurowany stan wstrzymania. U Ciebie jest S3 a w kawiarence prawdopodobnie S1.

Poczytaj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI#Stany_globalne

Niemożliwe aby tak było w prawidłowo skonfigurowanym komputerze. Być może nie wszystkie jego jego podzespoły obsługują stan S1 i nie przechodzą w stan wstrzymania a wyłączony zostaje tylko monitor (no i oczywiście karta graficzna) - komputer w rzeczywistości działa ale sygnalizuje wstrzymanie mruganiem diody.

Prawidłowo wykonane wstrzymanie jest też stanem wyłączenia komputera, więc pobieranie plików nie może być kontynuowane.