Problem ze startem komputera

Dzień dobry, dziś przy włączeniu komputera wyskakuje mi błąd “reboot and select Proper boot device or insert boot media on selected boot device and prezes a key”. Zrobiłem aktualizacje biosu, przywracalem do ustawień podstawowych, wyciągałem bateryjkę nic nie działa. Dodam że od kiedy pobrałem oprogramowanie od płyty głównej do ledow zdażały się dziwne dźwięki coś w stylu stuknięcia. Proszę o szybką pomoc …
Lampki które mi się zapalają to VGA, boot

Padł dysk/bootloader dysku.
Czyli nie widzi Windowsa, czyli zgrać pliki i naparwiać/reinstalować OS.

A jak to zrobić ? Kupowałem ostatnio nowy dysk który jest ssd i to właśnie na nim jest windows, drugi to HDD starszy ale służy tylko do plików.

Pewnie nie masz drugiego komputera? Jeżeli nie, to z usb reinstalka, jakbyś miał, to można kombinować (ja na hdd mam kopie w10).

Drugiego kompa nie mam niestety chyba że przy użyciu laptopa dało by radę. W sneise chodzi o postawienie na nowo systemy z pendrive a?

Tak, najprawdopodobniej posypał się bootloader lub/i struktura plików, to można naprawić z 2 komputerem, lub reinstalować. Ja zwykle wybieram 2 opcje, bo mam aktualna kopie OS. :slight_smile:

Spróbuj w BIOSie zmienić kolejność bootowania nośników. Niektóre BIOSy mają jeszcze opcję zmiany kolejności konkretnych dysków.

Bios by sprawdził kolejne. :wink:

U mnie jest tak, że sprawdza tylko te, które ma ustawione do sprawdzenia :wink: