Problem ze startem systemu. oraz formatowanie partycji

Witam, dziś troszkę mi się pomieszało w kompie, przez przypadek usunąłem bootloadera win 7 i po jego odzyskaniu mam bootloader z visty, brak Narzedzia Do automatycznej naprawy, wszystko jest po ang. przy uruchamianiu- co zrobic by odzyskać oryginalny bootloader i żeby mieć spolszczone napisy przy starcie win 7?

Uruchomić instalator Windows 7 z płyty lub pendrive i w menu instalatora wybrać opcję naprawy

dzięki za odpowiedź tak tez myślałem tylko nie chciało mi się szukać płytki :slight_smile:

Mam jeszcze 1 pytanie. Opowiem konkretnie co się stało:

miałem na C:\ Windows XP Pro i na D:\ Win 7 ultimate- jako że korzystam tylko z win 7 pomyślałem żeszkoda miejsca na XPeka i usunąłem go.

O dziwo po resecie nie wykrywa partycji botowalnej- “no tak, usunąłem sobie bootloadera”-mówię, zainstalowałem sobie na C:\ drugiego wina 7 i programem easybcd zmieniłem opcje domyślnego systemu na windows 7 na partycji D:\ (czyli ten mó co używam na codzień) i system startuje ale tak jak mówie ten bootloader (co zaaz naprawie) i mam pytanie czy teraz jak sformatuje tego sevena co dzisiaj dla ratunku zainstalowałem to sytuacja sie powtorzy czy będzie się uruchamiał win 7? Dodam że dysk D:\ z systemem ma flage boot w Gpartedzie.

Dawidd , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

co do tego bootloadera to uruchomiłem naprawe i niby naprawiła błędy-tylko wykryła tego wina 7 z c:\ a bootloadera nic nie naprawiło :frowning: