Problem ze startem systemu Windows 7


(Buszmen) #1

Witam. Mam problem z uruchomieniem komputera, nie ładuje się Windows. Wyskakuje konieczność uruchomienia trybu naprawczego, który po zakończeniu działania informuje, że nie udało się rozwiązać problemu i komputer się restartuje. Po ponownym uruchomienia mam do wyboru tryby awaryjne ( w którym komputer się uruchomi ) i pozostałe. Po wybraniu uruchomienia w trybie normalnym komputer się resetuje. Próbowałem również trybu przywracania systemu, ale jak się okazało w jakiś sposób miałem powyłączane tworzenie punktów startowych/kontriolnych. Ktoś jest w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu. Dodam, że chwilowo nie posiadam dostępnej płytki z Windowsem. Z góry dziękuje za pomoc.


(Nexu) #2

Uruchom kompa w trybie awaryjnym i z wiersza poleceń uruchom skandysk chkdsk c: /f (pojawi się pytanie "Czy wolumina ten ma być sprawdzony przy następnym uruchomieni? czy coś takiego dajesz T (tak)) Uruchamiasz kompa ponownie, przy starcie powinien odpalić się test. Po zakończeniu skanu uruchom tryb awaryjny i napraw bootmanagera tu znajdziesz szczegółową instrukcję.

 

Daj znać jeśli to nie pomoże to pogłówkujemy dalej.


(Buszmen) #3

z tego co widzę w tej instrukcji to konieczne jest posiadanie płyty instalacyjnej, jednak tak jak pisałem wcześniej, obecnie nie mam jej dostępnej

Niestety bez płyty żadna komenda opisana w instrukcji nie działa. 


(MacGregor) #4

Płytka nie jest potrzebna bo gdyby MBR było uszkodzone to nawet w trybie awaryjnym system by nie zaskoczył. najprawdopodobniej kłopot sprawia jakiś sprzęt/sterownik. Czy któreś z nich było aktualizowane przed pojawieniem się awarii?


(Buszmen) #5

wczoraj wieczorem wyłączyłem kompa, nie zwracałem uwagi czy przed zamknięcie robiła się jakaś aktualizacja systemowa, ja nic nie instalowałem. Dzisiaj rano chciałem go uruchomić i pojawił się problem