Problem ze startem systemu

Witam, sprawa ma się tak,

2 miesiace temu wygrałem ssd BX100 120gb, dokupiłem więc gniazdo i zamontowałem z czystą instalacją - zerowanie ssd i hdd. System stoi na ssd i ogólnie problemów z nim nie ma, po za jedną przypadłością.
Nie wiem czy od początku czy po 2-3 dniach ma problem z odpaleniem tj. 40% przypadków odpala się normalnie
a w pozostałych start -bios- ładowanie win - (tu powinien pojawić się ekran logowania) - ciemny podświetlony ekran
brak reakcji na działania klawiatury, myszki, nie ma dzwięków systemowych więc to nie kwestia że nie widzę logowania a go tam nie ma

żyję z tym, ale zaczyna denerwować, przydusić muszę klawisz włączania i następnie wstaje już normalnie , z tym że jakieś 5x dłużej. msconfig wyczyszczone ze wszystkiego co nie jest intela i microsoftu, na autostarcie syfu też nie ma, 
najchętniej zrobiłbym clean install ale niestety jeszcze z 6 miesięcy nie mogę sobie na to pozwolić,

scanfix - wykazał 100 % zgodność plików systemowych, hdtune brak błędów dysków.
domyślacie się co może być problemem ?
co sprawdzić ?

ssd.JPG

zainstaluj to:http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html

na serio direct x ? instaluje , ale spotkales sie z tym czy strzelasz ?

Masz problem z oprogramowaniem, albo ze sprzętem - na tym etapie nic więcej nie można powiedzieć, bo nie napisałeś:

  • jaki dokładnie system operacyjny,
  • jaki komputer,
  • jakie “gniazdo” dokupiłeś.

Ja obstawiam plamy na słońcu.

forum.dobreprogramy.pl/wylaczanie-komputera-w-losowym-momencie-win10-th2-519448t.html

 

 

dla pewności sprawdź połączenia, wypnij montowany dysk i podłącz , dobrze dociśnij, 

forum.dobreprogramy.pl/po-instalacji-windows-10-komputer-wylacza-sie-za-pierwszym-razem-522522t.html#comment-3308161

Sprawdź też stan HDD. Z tego co piszesz wnioskuję że masz dwa dyski. Może to on powoduje problemy. Wymontuj go (HDD) i uruchom kompa.

Połączenia sprawdzałem już , wszystko jest ok, problem tylko przy starcie , i to co 2-3 

system Windows 8.1 PRO 

laptop dell inspiron 15R 5520 

a kieszeń to najpopularniejsze HDD Caddy , złącze sata , plug and play

ciężko sprawdzić wymontowując HDD czy jest problem , gdyż problem nie występuje zawsze, z reguly pojawia się przy 1 uruchomieniu po dłuższym czasie, później wszystko jest ok (ale zdażają mu się starty z rana bez problemu, tylko ostatnio coraz rzadziej) 

hdd na tescie wyszedl ok tlyko nie moge dolaczyc screena nie wiem czemu

http://www107.zippyshare.com/i/Lbie5vqS/9268483/hdd.bmp

Zainstaluj SSD w miejscu na to przeznaczonym a ‘zwykły’ HDD w caddy.

tak zostało zrobione, hdd siedzi w kieszeni

Odłącz HDD dla testów i zobacz czy problem nadal będzie występował.

ok , z racji jego wielkosci tylko system siedzi na SSD , reszta na HDD więc taki test , pewnie za kilka dni wyniki dopiero :slight_smile: dam znac co i jak wtedy

Wynik jest nam znany - ale przynajmniej się pobawisz. 

znaczy się że bez HDD bedzie smigać  ? w czym lezy wiec problem , wolalbym bez zabawy sie dowiedziec :slight_smile:

[EDIT - wymieszały mi się wątki - problem nie jest znany, trzeba dojść co się dzieje w systemie …]

Problem leży w… jakimś problemie - eksternistycznie i bez właśnie takich testów ciężko powiedzieć. Ja bym właśnie wykonał takie testy, w tym odłączenie dziwnych urządzeń USB (łącznie z drukarkami, dyskami wymiennnymi itd.).  Kilka lat temu miałem problem… z uszkodzoną myszką - która też powodowała problemy (może komputer chciał bootowwać z myszki…).

możliwe … na jakieś 80% że wykrzaczył się sterownik od grafiki (AMD catalyst) gdyż grając ostatnio zamulał niemiłosiernie a raz miałem tak samo gdy część jego komponentów uległa uszkodzeniu.

Przeinstalowany śmiga jak należy i o dziwo od tamtego dnia ( 3 dni) brak problemów ze startem, może to to ;p