Problem ze startem win7

Witam mam 2 dyski na pierwszym mam zainstalowanego xp na drugim zainstalowałem win7.

Zrezygnowałem z win7 i sformatowałem dysk ale po uruchomieniu kompa w biosie cały czas pokazuje sie win7 na pierwszym miejscu.

Pomóżcie jak to zlikwidować

START->uruchom->wpisz: msconfig i wciśnij enter w zakładce rozruch masz wszystko czego ci potrzeba.

To jest raczej boot.ini;

aby miec na pierwszym miejscu XP musisz go wybrac go jako domysl i daj jak najmniejszy limit czasu …

Wybierasz domyslny system tak:

Pod “operating systems”

Znajdujesz Win XP i daj Ustaw jako domyslne kolejnosc wyswietlania zmieniasz wiadomo jak :stuck_out_tongue: obok masz przyciski do tego

nic nie pomogło ale dzięki

Dodane 04.11.2009 (Śr) 12:47

Tu jest soś takiego

;

;Warning:Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating system

;Warning Use BCDEDIT.exe to modifi Windows Vista boot options

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)particion(1)\WINDOWS

[operating system]

multi(0)disk(0)particion(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Profesional”/NOEXECUTE=OPTIN/FASTDETECT/usepmtimer

i nie mogę nic zmienić

@isio05

Nie bardzo cię rozumiem,ale jeśli o to chodzi to powiedz mi jaka jest różnica(poza samym sposobem)czy edytujesz opcje bootloadera ręcznie w pliku konfiguracyjnym,czy też w msconfig lub np.programem Easy BCD,efekt ten sam.

@Kwitrts

możesz wrzucić screen z msconfig?

Dodane 04.11.2009 (Śr) 13:14

@Kwitrts

Edycja pliku Boot.ini nic ci nie da,bo przy instalacji windows 7 zainstalował swój bootloader który z Boot.ini nie korzysta.Więc jeśli nie da się nic ustawić w msconfig polecam darmowy program Easy BCD,będziesz mógł przywrócić bootloader XP.

251b69b96b41aa2a.html

Wiem że obrazek,ale daj do niego linka :slight_smile:

Wszystko ok Easy BCD wszystko zalatwił

DZIĘKI

Dodane 04.11.2009 (Śr) 13:36

post2352018.html#p2352018

Dodane 04.11.2009 (Śr) 13:37

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 1aa2a.html

@isio05

To wypada jeszcze powiedzieć że po obejrzeniu obrazka :wink: wiem o co chodziło z tym Boot.ini

Wybacz :slight_smile: od dłuższego czasu używam Visty i zapomniałem że ta zakładka ma w XP inną nazwę.