Problem ze startem/wyłączaniem kompa [xp]

Nie wiem czy dobrze trafiłem…

Mam taki mały problem - kiedyś kiedy chciałem wyłączyć kompa, wystarczyło nacisnąć włącznik a on sam się wyłączał po chwili (najpierw wszystko pozamykał). Teraz nie reaguje, więc wyłączam poprzez start/zamknij/wyłącz, a on [kiedyś] zamykał wszystko i SAM się wyłączał, teraz wyświetla się monit “Teraz można bezpiecznie wyłączyć komputer”.

Chciałbym przywrócić dawne ustawienia “szybkiego wyłączania” ale nie wiem jak. Posiadam win xp pro. Z góry dziękuję.

Jeśli dobrze Cie zrozumiałem to wyłączasz kompa przyciskiem na obudowie? To sprawdź w BIOSIE w Power_management_setup jak masz ustawione Soft-off_by_PWRBTN - ja mam na Delay_4_sec.

Panel sterowania > Opcje zasilania > zakładka:zaawansowane > Na dole:Kiedy w komputerze zostanie naciśnięty przycisk zasilania:

ustaw:Zamknij system > Zastosuj > ok.

niestety z biosa jestem 0 wiec nie rozumiem :smiley:

dotąd się zgadza…

tego niestety nie widać :frowning: (mam xpka jesli to pomoze)

prosze o pomoc :slight_smile:

pemk11 prosze zatytułować wątek konkretnie, inaczej zoastanie usunięty z forum :!: :!: :!:

A sprawdź to czy masz zaptaszone APM.

Panel sterowania - opcje zasilania i zakładka zaawansowane zarządzanie energią i zaptasz włącz obsługę zaawansowane zarządzanie energią.OK i zamknij kompa i sprawdź.

Dostosowalem sie.

Zrobilem tak i wszystko jest w porzadku, wielkie dzieki za pomoc