Problem ze startem xp zcd

Witam na wstępie informuje ze jestem początkującym użytkownikiem komputera .Mam problem z uruchomieniem instalacji win Xp profesional Sp2 z płytki pomimo zmienionych ustawien w Biosie - nie mam komunikatu o rozruchu z płyty cd startuje odrazu zainstalowana wcześniej wersja windowsa .Próba nowej instalacji bezpośrednio z cd nie daje rezultatów instaluje sie tylko instalator a potem po restarcie prosi o włożenie płytki do napędu pomimo ze ona sie tam znajduje . Zgóry dziekuję za pomoc mam nadzieję że uda sie coś z tym zrobić pozdrawiam :slight_smile:

Wszystkie legalne kopie systemu są bootowalne. Skoro u Ciebie się nie bootuje to typuję, że używasz pirata

ile masz napedow cd/dvd i czy win jest legalny?

Mam tylko jeden napęd a płytka jest orginalna i nigdy wcześniej nie było problemów z instalacją. Mam jeszcze pytanie co mogę zrobić aby sformatować dysk i zainstalować np windows me zamiast xp

nie instaluj win me, bo wg mnie jest gorszy od win98se

to moze przepnij cd-romka na inna tasme, tak zeby byl osobno a jak jest to ustaw go na mastera

nie wiem jaka masz plyta ale w tych nowych to F8 masz boot menu to tam wybierz i powinno dzialac, (powinno byc DEL/F2 - wejscie do biosu i tez F8 i wtedy z menu wybierz cdrom)