Problem ze starym kompem

tak jak w temacie; a problem jest taki:

mam kompa ktory ma z 5lat, celek 330, 128RAM karta nVidia, dysk 40GB podpiety przez kontroler… pracuje pod 98se, od pewnego czasu gdy go uruchamiam po wyswietleniu biosu itp pojawia sie czarny ekran i migajacy kursor i wisi, pomaga tylko reset, pozniej oczywiscie “tryb awaryjny”, ponownie go uruchamiam wchodzi do win ale twierdzi ze ma problem z karta graf, daje ok pojawiaja sie ustawienia grafiki, ustawiam 1024x768 lub 32bity i chce sie uruchomic ponownie, ok i teraz albo sie uruchamia już ok (z zadanymi ustawieniami), albo bez 16 czy 32bitow i nie pomaga ponowne ustawienie tych bitow, tylko znow restart i dopiero wtedy jest wszystkie kolorki sa ok, czli 1024x768, 32bity… uf tom popisał :smiley:

zaznacze że nie dzieje sie tak zawsze, niekiedy uruchamia sie normalnie. Ma ktoś jakies pomysły?

aaaaaaa karta jest ok :smiley: na drugim kompie chodzi normalnie.

A może reinstal windows-a coś pomoże :smiley: (pierwszy raz spotykam sie z takim problemem)

sprawdź czy karta grafiki jest podpięta, przeinstaluj sterowniki, jak na moje oko grafika powoli siada

:smiley:

łoooj vosik żem nie doczytał :wink:

to sprawdź czy jest dociśnięta karta, albo przełóż na inny slot

no najlepiej na pci-e :lol:

jak dla mnie to napsiz wpierw jaka to grafa, i czy przypadkiem niezaduza ma rozdzialke i odswiezanei ustawione =]

Przestaw parametry wyświetlania na 800 x 600 x 16 i zobacz jak się uruchamia.

Zresetuj monitor na ustawienia fabrycznie i ustaw jeszcze raz.

Zrób scandisk dysku i sprawdź system i zobacz co w menadzeże urządzeń,może są jakieś błędy.

Jak nic.

Odinstaluj oprogramowanie karty grafiki i stery i uruchom komp na sterze systemowym VGA i zobacz jak teraz startuje i pracuje.

Teraz wgraj stery do płyty głównej,jak VIA pakiet 4.38.

Ster do karty grafiki zastosuj 28.32.

:smiley: z przełożeniam kary do innego slota to na pewno odpada bo jest tylko jeden…

grafa nie była nigdy podkrecana wiec tu tez chyba odpada,

a win był już zmieniany 8)

zobacze jeszcze ten numer co podał JN

ale…

cześć zapomniałem napisać a cześć przemilczłem … ups

jest jeszcze jedna objawa tylko nie wiem czy ma to jakis zwiazek z grafiką :frowning:

mianowicie win nie podaje prawdziwej daty i godziny, i tu wszyscy oczywiście podają że bateria podła i koniec, może wieć to jakis zwiazek?

#@%^&*$% zapomniałem

karta to stara Nvidia Riva TNT2 M64 32mb - tak sie to chyba pisze

a z sterami do VIA to tez gleba bo to chyba jeszcze tego nie było-ale tego nie wiem na pewno

w każdym razie nigdy nic takiego nie instalowałem

Może to być również jakiś syf.

Komputer był skanowany programami antyvirusowymi ?

Wklej nam loga z Hijack this ( http://www.hijackthis.prv.pl )

antywirus jest, od czasu do czsu przeskanowany jest jakimiś dodatkami typu szczepionki, wiec chyba pod tym wzgledem ok, no i nie jest podpiety do neta, choć jak wiadomo nie daje to zabezpieczenia ale…

ok oto log:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 03:59:30, on 04-12-07

Platform: Windows 98 SE (Win9x 4.10.2222A)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SPOOL32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SSDPSRV.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk

C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE

C:\WINDOWS\TASKMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE

C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE

C:\PROGRAM FILES\A4TECH\MOUSE\AMOUMAIN.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE

C:\PROGRAM FILES\NORTON ANTIVIRUS\NAVAPW32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\CTFMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE

C:\MOJE DOKUMENTY\HIJACKTHIS\HIJACKTHIS.EXE


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

F1 - win.ini: run=hpfsched

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\PROGRAM FILES\ADOBE\ACROBAT 5.0 CE\READER\ACTIVEX\ACROIEHELPER.OCX

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX

O4 - HKLM\..\Run: [ScanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun

O4 - HKLM\..\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM\..\Run: [Zasobnik systemowy] SysTray.Exe

O4 - HKLM\..\Run: [ICSDCLT] C:\WINDOWS\rundll32.exe C:\WINDOWS\SYSTEM\icsdclt.dll,ICSClient

O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\PROGRA~1\A4TECH\MOUSE\AMOUMAIN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [mdac_runonce] C:\WINDOWS\SYSTEM\runonce.exe

O4 - HKLM\..\Run: [StillImageMonitor] C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Norton Auto-Protect] C:\PROGRA~1\NORTON~1\NAVAPW32.EXE /LOADQUIET

O4 - HKLM\..\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM\..\RunServices: [SSDPSRV] C:\WINDOWS\SYSTEM\ssdpsrv.exe

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] ctfmon.exe

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O16 - DPF: {F281A59C-7B65-11D3-8617-0010830243BD} (AcPreview Control) - file://C:\Program Files\Autodesk Architectural Desktop 3\AcPreview.ocx

O16 - DPF: {78AF2F24-A9C3-11D3-BF8C-0060B0FCC122} (AcDcToday Control) - file://C:\Program Files\Autodesk Architectural Desktop 3\AcDcToday.ocx

O16 - DPF: {C6637286-300D-11D4-AE0A-0010830243BD} (NOXLATE) - file://C:\Program Files\Autodesk Architectural Desktop 3\InstFred.ocx

Update:

no dobra Panie i Panowie myśle że nic z tego nie będzie…

wina zmieniałem kilka razy, sterowniki też od najstarszych po te nowe, rozdzielczości, odświerzania i po prostu dalej jest tak i tyle,

brutalnie coś się @#$%^& po prostu psuje - czas na “new” kompa.

Ale poruszyłem problem baterii i nie otwierając nowego tematu pytanko:

jak wyciągne baterie z płyty to rozumiem że szlak trafi ustawienia w biosie, czyli je spisać

a poźniej jak włoże nówke to mogą wyskoczyć jakieś nieznane problemy czy raczej uruchamiam kompa on sobie coś tam powykrywa reszte mu pozmieniam i bedzie ok.

Jak znam życie to będą problemy, ale chodzi mi o kilka rad-ostrzeżeń dla laika w tej sferze.

usuń w hijacku:

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

Co do biosa to bedzie tak, że uruchomi sie on na ustawienia fabryczne. Jesli miałes coś pozmieniane w stosunku do nich a nie jesteś w stanie spamietać co to rzeczywiście sobie zapisz i poprzestawiaj z kartki. Nie powinno być problemów moim zdaniem :slight_smile:

Trzeba wszystko sprawdzić, każdy podzespół innej rady nie ma.

Może płyta główna powoli pada - wymień baterie na nową ustaw w biosie tylko co trzeba,posiłkuj się książką do płyty głównej.

Sprawdz monitor na innym kompie.

Podepnij inny zasilacz.

Sprawdź dokładnie karte grafiki jeszcze raz - spróbuj na innej

Zrób tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Wcześniej spisz sobie ustawienia dysku,procka i inne.

Jak wymienisz baterie bios się zresetuje na default i bardzo dobrze, od razu wchodzisz do biosu i na początek ustawisz date i godzine,napędy najlepiej ustaw na auto i ewentualnie sprawdź ustawienia procka,karty muzycznej i grafiki zintegrowanej - jak masz karty PCI to ustaw na disabled,sprawdź porty USB jak masz czy włączone,reszta według uznania co nie wiesz to nie ruszaj.

Posiłkuj się książką do płyty głównej.

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide … setup.html

http://www.benchmark.pl/artykuly/abit_faq/bios_faq.html