Problem ze starym kompem

A wiec

Znalazlem ostatnio taki stary komputer

p1-mmx cpu 200MHz 1995r.

I mam z nim problem co uruchomienie na samym poczatku(tam gdzie sie wyswietla o bios-ie) wyskakuje taki komunikat:

CMOS checksum error-default

CMOS battery failed loaded

No i nie wiem co zrobic:/

(objawia sie tez to tym ze ciagle mi zegarek pada:P)

I jeszcze drugie pytanie:

Chodzi mi mianowicie oto ze chce troche “odpicowac” tego kompa a mianowicie:

-jakias fajna skorka na win lub imitacja(nie wiem dokladnie jak to sie robi ani jaki program potrzeba)

-przyspieszyc

-wyciszyc(czyscilem wiatraczek ale tak jest glosno:/)

Komputer chce przeznaczyc na zabawe z TP(turbo pascal-em) html-em i pisaniem roznych tekstow na kompie

Moze poleccie jakies programy itp

Pzdr Matusz

eee a z kad wytrzasnoc taka bateryjke i ile ona stoi??

Bo nie wiem czy jest sens inwestowac:p

bateria może kosztować od 5 do 35 zł. zależy od jakości. Dostaniesz ją u większości zegarmistrzów, w sklepach elektrycznych i pewnie na allegro.

no a co do tych programow to znacie jakies???

PS Za bateria porozgladam sie jutro:D:D

No cóż na tym kompie maksymalnie uruchomisz pewnie win 98. Nie jest to system pierwszej świeżości :smiley: i coraz trudniej będzie do niego coś znaleźć. Jeśli chcesz, żeby był szybki to go raczej nie upiększaj. Co do szybkości to jeszcze trochę artykułów jest w necie.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=szy … Google&lr=

Co do jego wyciszenia to jedyne co możesz zrobić to wszystko dobrze podokręcać, nasmarować łożyska we wszystkich wentylatorach, popodpinać kable, żeby nie pukały o obudowę lub wiatraki. Ale zapewne i tak nie zrobisz z niego myszki pod miotła. Będzie ci hałasował dysk twardy a z tym nic nie zrobisz. No i pewnie wiatraki też już nie są szczytem cichej technologii.

a jak bym chcial tylko go upiekszyc to co polecacieZ??

PS AAAA a gdzie znajduje sie ta bateria bo nie moge jej znalesc???

Szukaj na płycie z reguły to srebrny krążek lub bateria w kształcie walca (paluszkowa) może być wlutowana w płytę - może być również przykręcona w obudowie kompa.

jja nie wiem gdzie to jest:/;/;/

PS No to jak z tymi prrogramami da sie cos wykombinowac???

Mam jeszcze jedno pytanie jak uruchamiam kompa zamiast normalnego windows 98(to okno) wyskakuje jakies cyber war is coming itp ja to usunac zeby bylo win98??

co do braku “pięknego napisu z win98” po może chodzić o jakiś zainstalowany wcześniej wygaszacz. Najlepiej zobacz co w tym systemie jest zinstalowane. 8)

no duzo mi to dalo:/ nic nie rozumiem

napiszcie mi dokladnie:/;p

a co z tymi programami sa jakies symulacje xp itp??