Problem ze sterownikami Asus F5VL w sys. XP sp2


(Askierr) #1

Witam serdecznie szperałem już w kilku forach i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem dla tego zamieszczam ten wątek.

Kilka dni temu pożyczyłem od kumpla lapka F5VL bez systemu operacyjnego. Postawiłem XP sp3 ale okazało się że nie ma sterowników do tego wydania XP'ka pod kartę dźwiękową. Więc przeinstalowałem SP2 a tutaj taki sam problem. Okazuje się że karta nie hula chociaż zainstalowałem prawidłowe stery z oryginalnej płyty asusa. Do tego nie działają porty usb, kamerka internetowa, czytnik kart sd i jak się zainstaluje sterowniki od touchpada to i on przestaje działać.

Czy ma ktoś jakieś sugestie??

Nadmienię, że skorzystałem też z doinstalowania brakujących sterowników za pomocą programu uniblue driver scanner 2012. I teraz touchpad nie bangla :confused: jak i reszta wymienionych urządzeń. A ja siedzę nad tym 3 dzień i dostaje p@#!@&^A :twisted:


(system) #2

Pobierz i zainstaluj: najpierw to: http://support.asus.com/Download.aspx?S ... 080603.zip

a następnie to: http://support.asus.com/Download.aspx?S ... 070416.zip

pozycje z tłem żółtym!

Podaj, czy dźwięk zadziała. Do pozostałego sprzętu sterowników szukaj tutaj: http://support.asus.com/Download.aspx?S ... L&p=3&s=95


(XMan) #3

J/w @Poraj napisał, sterowniki ze strony producenta.

W razie problemów możesz jeszcze sprawdzić:

http://www.instalki.pl/sterowniki/downl ... _F5VL.html

oraz Windows XP Service Pack 3


(Askierr) #4

Jutro do tego przysiądę po pracy o ile wrócę do domu przed 20 :). Najgorsze jest to że touchpad nie ryra po zainstalowaniu sterów :confused:


(adam9870) #5

Zobacz część "Zaopatrzenie się w sterowniki" w temacie: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.


(Askierr) #6

Kombinuje już na wszystkie strony z tymi sterownikami i wychodzi na to że karta audio padła ale czemu usb nie działa :confused:

-- Dodane 29.08.2012 (Śr) 16:35 --

Zainstalowałem dodatkowo modyfikowanego windowsa wersje speed2 i też lipa, zainstalowałem ubuntu 9 z hakiem netbook mix i też lipa. nie wiem co więcej można zrobić po za wybebeszeniem kompa i sprawdzeniem czy nie doszło do uszkodzenia fizycznego