Problem ze sterownikami audio

Od jakiegoś czasu po restarcie kompa odinstalowuje mi się dźwięk - po uruchomieniu jakiejkolwiek “grającej” aplikacji dostaję komunikat, że nie mam żadnego urządzenia audio. W menedżerze urządzeń karta dźwiękowa jest na liście ale żeby ten komunikat zniknął muszę przeinstalować sterowniki. Nie jest to wina samej karty bo próbowałem już z dwoma. Proszę o jakąś radę bo instalowanie dźwięku za każdym włączeniem kompa jest dosyć irytujące :cry:

A coś może masz kręcone w kompie?

Napisz jaki masz model karty dźwiękowej, a jeśli masz zintegrowaną to model płyty głównej.

Wątpię żeby to było od podkręcania jakiejkolwiek części w kompie.

Nie mam nic kręconego, karta to Forte Media 801, ale ją niedawno wymieniłem - na poprzedniej objawy były identyczne. Włączam np. rejestrator dźwięku to wyskakuje komunikat, że nie mam zainstalowanego żadnego urządzenia audio (ale plumknięcie słychać :shock: ), i wszystko zaczyna działać dopiero po reinstalacji sterów.

Może bałagan w systemie.

Zmień slot PCI dla karty.

Świeży system.

Może uszkodzona taśma sygnałowa dysku,bady na dysku.

Inne.

Hmm myślałem żeby może bez instalki się obyło :frowning:

Fizycznych uszkodzeń nie mam, a sloty zmieniałem

Spróbuj najpierw wyczyścić z systemu wszystko co oprogramowanie i stery kart dźwiękowych.

I wgraj najnowsze do konkretnej karty.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

Jak masz XP po czyszczeniu z Uruchom komendy chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,dla sfc wymagana płyta CD z XP w napędzie z takim SP jaki masz zainstalowany,restart i instaluj dopiero nową kartę.

Taśma sygnałowa dysku?!

To największa paranoja jaką usłyszałem od wczoraj! !!

Zmieniałeś kartę, a przed zmianą karty robiłeś reinstalkę systemu?

Jeśli tak to czy po reinstalce było tak samo?

Przed zmianą karty nie robiłem reinstalki, to po prostu zaczęło sie ot tak, bez wyraźnej przyczyny.

Często przy uszkodzeniu taśmy sygnałowej mogą wystąpić podobne problemy - jeśli przy zamykaniu systemu wystąpią problemy przy zapisie danych na dysk.

Więc prawdopodobnie niepotrzebnie zmieniałeś kartę, zrób reinstalkę i napisz o efektach tego działania, jeśli masz też poprzednią kartę to sprawdź ją po reinstalce.

Zmiana karty nie była powodowana tą usterką:) a prze reinstalką spróbuje jeszcze pokombinować.

sprawdż, czy to nie problem z usługą windows audio w usługach, często się wyłącza “sama z siebie” - jeśli nie działa nie będzie dżwięku, a

w panelu sterowania będzie “brak urządzeń dżwiękowych”, natomiast

w menedżerze urządzeń będzie wszystko w porządku

Sprawdziłem - jest włączona