Problem ze sterownikami audio

(Worst) #1

Od jakiegoś czasu po restarcie kompa odinstalowuje mi się dźwięk - po uruchomieniu jakiejkolwiek "grającej" aplikacji dostaję komunikat, że nie mam żadnego urządzenia audio. W menedżerze urządzeń karta dźwiękowa jest na liście ale żeby ten komunikat zniknął muszę przeinstalować sterowniki. Nie jest to wina samej karty bo próbowałem już z dwoma. Proszę o jakąś radę bo instalowanie dźwięku za każdym włączeniem kompa jest dosyć irytujące :cry:

(JNJN) #2

A coś może masz kręcone w kompie?

(Spectatorx) #3

Napisz jaki masz model karty dźwiękowej, a jeśli masz zintegrowaną to model płyty głównej.

Wątpię żeby to było od podkręcania jakiejkolwiek części w kompie.

(Worst) #4

Nie mam nic kręconego, karta to Forte Media 801, ale ją niedawno wymieniłem - na poprzedniej objawy były identyczne. Włączam np. rejestrator dźwięku to wyskakuje komunikat, że nie mam zainstalowanego żadnego urządzenia audio (ale plumknięcie słychać :shock: ), i wszystko zaczyna działać dopiero po reinstalacji sterów.

(JNJN) #5

Może bałagan w systemie.

Zmień slot PCI dla karty.

Świeży system.

Może uszkodzona taśma sygnałowa dysku,bady na dysku.

Inne.

(Worst) #6

Hmm myślałem żeby może bez instalki się obyło :frowning:

Fizycznych uszkodzeń nie mam, a sloty zmieniałem

(JNJN) #7

Spróbuj najpierw wyczyścić z systemu wszystko co oprogramowanie i stery kart dźwiękowych.

I wgraj najnowsze do konkretnej karty.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 552#396552

Jak masz XP po czyszczeniu z Uruchom komendy chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,dla sfc wymagana płyta CD z XP w napędzie z takim SP jaki masz zainstalowany,restart i instaluj dopiero nową kartę.

(Spectatorx) #8

Taśma sygnałowa dysku?!

To największa paranoja jaką usłyszałem od wczoraj! !!

Zmieniałeś kartę, a przed zmianą karty robiłeś reinstalkę systemu?

Jeśli tak to czy po reinstalce było tak samo?

(Worst) #9

Przed zmianą karty nie robiłem reinstalki, to po prostu zaczęło sie ot tak, bez wyraźnej przyczyny.

(JNJN) #10

Często przy uszkodzeniu taśmy sygnałowej mogą wystąpić podobne problemy - jeśli przy zamykaniu systemu wystąpią problemy przy zapisie danych na dysk.

(Spectatorx) #11

Więc prawdopodobnie niepotrzebnie zmieniałeś kartę, zrób reinstalkę i napisz o efektach tego działania, jeśli masz też poprzednią kartę to sprawdź ją po reinstalce.

(Worst) #12

Zmiana karty nie była powodowana tą usterką:slight_smile: a prze reinstalką spróbuje jeszcze pokombinować.

(Edlib) #13

sprawdż, czy to nie problem z usługą windows audio w usługach, często się wyłącza "sama z siebie" - jeśli nie działa nie będzie dżwięku, a

w panelu sterowania będzie "brak urządzeń dżwiękowych", natomiast

w menedżerze urządzeń będzie wszystko w porządku

(Worst) #14

Sprawdziłem - jest włączona