Problem ze sterownikami do GeForce 8600GT

Witam!!

Mam komputer o konfiguracji takiej jak mam w sygnaturce. Komputer jest nowy ma dopiero 4 dni. Do tej pory nie było z nim problemów aż do dziś. Grałem sobie w grę (Call of Duty 2) i w pewnym momencie gra sie zacięła. Nic nie pomagało jedynie reset. Ale po resecie Windows (XP Prof.) nie chciał sie uruchomić. Tzn po bootscreenie pojawiał sie czarny ekran. Wyświetla się on przez około minut po czym na sekundę pojawia sie błąd stop i komputer samoczynnie sie resetuje. Jedyne co dało mi sie zobaczyć na ekranie błądu to to że jest on spowodowany plikiem nv4_disp.dll. Jest to plik sterownika karty graficznej GeForce 8600GT. W trybie awaryjnym usunąłem sterownik do karty graficznej i dzięki temu mogę normalnie uruchomić Windowsa lecz przy każdym uruchomieniu pojawia sie kreator dodawania nowego sprzętu co jest zrozumiałe bo nie jest wtedy karta graficzna zainstalowana. Gdy chce zainstalować ponownie sterowniki podczas instalacji obraz znika i już sie nie pojawia. Po ponownym uruchomieniu znowu pojawia sie błąd stop. Nie wiem co mam zrobić żeby je zainstalować i żeby działały bo inaczej cała grafa nawet w windowsie siada a o grach to już w ogóle nie ma mowy.

Bardzo proszę o pomoc!!

Dodam jeszcze że posiadam oryginalnego Windowsa ze wszystkimi aktualizacjami.

Instalacja najnowszych sterowników ze strony producenta nie rozwiązują sprawy.

Jaki zasilacz? Podaj markę i moc.

Tryb awaryjny uzyc programu Driver Cleaner

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

zainastalowac oficjalne 162.18 lub beta 163.44

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1715

ze wskazaniem na Beta,

Zasilacz tez moze byc tu problemem,podaj jego nazwe jak sadze to siedzi cos tam naprawde wybuchowego

Zasilacz to ModeCom model : Feel 400W

Niestety nie pomogło z tym że ekran błędu pojawia sie szybcie, po około 20 sekundach

Przydało by się wymienić.

Amacrox Warrior AX450-PNF ~160zł.

A może właśnie tu jest problem może od razu nie kupuj tylko pożycz od kolegi jakiś porządny 400 watowy zasilacz i zobacz

Sądze że to jedank wina sterowników. Po odintalowaniu sterowników problem z niemożliwością włączenia komputera znika. W czasie instalacji ponownaj sterowników pojawia się okno że nie uzyskały one certyfikatu zgodności z WinXp i że zalecane jest zatrzymanie instalacji. Jeżeli mimo to bede kontynuował instalacje po chwile ekran robi sie czarny.

Kapis zasilacz przydało by się zmienić bo twoja kasa którą wydałeś na maszynkę może ulec spaleniu.

Narazie mam problem z głowy bo zainstalowałem Linuxa i wszystko śmiga. Dzięki za pomoc. A tak btw. kamoreks czy my się znamy??

Witam.

Kilka dni tem kupiłem dwie identyczne karty do nowych zestawów. Intel CD oraz do AMD 64x2.

Intel chodził tydzień z tą kartą i właśnie zaczął się restartować, na AMD nie dało sie w ogóle zainstalować. Po wymianie karty na inny model wszystko chodzi w AMD bez zarzutu, teraz bedę walczył z platformą Intela. Oba komputery mają te same zasilacze i pamięć, płyty główne Asusa pod właściwe sockety.

Wgrywałem najnowsze sterowniki i nic teraz spróbuję ze starszymi. Jak się nie da to chyba wymienię i tę drugą kartę ale swoją drogą to ciekawe dlaczego tak jest. Jeżeli ktoś zna odpowiedź to będę wdzięczny. :frowning:

jakie te zasilacze ??

a w trybie VGA karta działa poprawnie ?? na jakim chipsecie jest ten asus i jaki system operacyjny posiadają te kompy??

Oba zasilacze to Mode Comy 450 W.

Płyta pod Intela Asus P5N-E Sli na NForce 650i a pod AMD Asus M2N-E Sli z nForce 500. Objawy jak opisane wyżej: w trybie vga albo po odinstalowaniu sterowników wszystko jest dobrze, prze próbie zainstalowania albo troche później restart i możliwe tylko wejście w trybie awaryjnym. Myślę jeszcze o rozdzielczości, używam 1440x 900 a w release notes nie ma wyszczególnionej takiej wartości chociaż to już normalny standart.

Może coś z obslugą Dx 10. Karta niby ma to obsługiwac, ja używam XP z Dx 9c, może trzeba by spróbować z Visą ale przecież powinno się zgadzać w dół.

Instalowałem XP Home i Professional, legalne i nic.

Jaki to ModeCom, MC czy FEEL?

FEEL

sterowniki Nforce zainstalowane ??

to spróbuj na innych ustawieniach rozdzielczości.

nie trzeba dx10 jest kompatybilny wstecz.

Wszystkie sterowniki do płyty zainstalowane na czysty system. Z rozdzielczością będę próbował ale dziwnie będzie wyglądała na panoramie inna rozdzielczośc. Dziwne jest to już przy próbie instalowania sterowników do karty w połowie, komp się restartuje. Coś mu przeszkadza.

a podłączyłeś dodatkowe zasilanie ?? być może karta rzeczywiście jest uszkodzona.

Na tej platformie AMD wymieniłem karte na GF 7600, zainstalowałem sterowniki nvidi do tej karty i wszystko działa bez problemu ale ten drugi komputer chciałbym zostawic z tą chyba lepszą?? kartą. :slight_smile:

to zrozumiałe a spróbuj do tego drugie podłączyć tą 7600 :slight_smile: testowo. ja sam na platformie 2rdzeniowej (amd x2,dfi infinity) używam aktualnie karty graficznej s3 na PCI z 1MB pamięci video :D.

Też tak myślałem kiedy z pierwszą miałem problemy i dlatego ją wymieniłem, ale żeby obie były złe to już przesada. Poza tym jak wyżej widać ktoś też miał podobne problemy.