Problem ze sterownikami do kamery Asus


(Ratheq) #1

Witam

Od jakiegoś czasu mam Windowsa 7 64-bit. Jakoś dotychczas nie miałem okazji włączyć rozmowy wideo no i dzisiaj się zorientowałem że nie mam zainstalowanych sterowników od kamery. Pobrałem i zainstalowałem LifeFrame... No i nic - nie chce się uruchomić. Windows chwilę myśli - i koniec. W menadżerze zadań widać że działa około pięciu sekund. Pobierałem różne wersje (dla 7, XP, Visty, 32 i 64 bitowe) zawsze to samo. Pomocy!

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:


(Filip Hh) #2

Ale Life Frame to nie są sterowniki tylko program do obsługi kamery. Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma wykrzykników przy którymś z urządzeń.


(Ratheq) #3

W menadżerze przy kamerce jest znak zapytania. A Life Frame nazwałem sterownikami... bo nic innego co można by tak nazwać nie znalazłem.


(Dawidfajkowski) #4

Nazwa kamerki albo model komputera która w nim jest poproszę.


(Ratheq) #5

Kamerka jest wbudowana w monitor Asus MK221H. (Sorry jeśli walne głupotę -) Komp składany.


(Dawidfajkowski) #6

Proszę wejść tutaj na dole strony wybrać odpowiedni system operacyjny rozwinąć zakładkę " Utilities" i ściągnąć sterowniki.


(Ratheq) #7

Jak pisałem wcześniej pobrałem sterowniki najpierw do 7 64-bit a potem do innych systemów na chybił-trafił (niestety, żaden nie trafił :wink: ). Najpierw pobierałem ze strony Asusa, potem wykopałem płytę od monitora i zainstalowałem z niej - to samo.


(Dawidfajkowski) #8

Proszę skorzystać z innego portu USB, zrestarować komputer po instalacji sterowników. Jeżeli nie będzie działało to usunąć wszystkie sterowniki bo te na płycie są tylko dla Windowsa XP/Visty i proszę odpalić ściągnięte sterowniki i postępować według instrukcji.


(Ratheq) #9

Podpięcie pod inny port USB pomogło, nie wiem czemu nie wpadłem na to sam :smiley: . Dzięki wielkie i życzę wesołych Świąt, a raczej ostatniego ich dnia :wink:

Pozdrawiam serdecznie


(lazikar) #10

arend , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif