Problem ze sterownikami do karty dźwiękowej na złącze PCI pod Windows 10

(ddoobbrryy) #1

Witam.Zainstalowałem win 10 x64 Pro i teraz nie działa mi karta dzwiękawa która jest na pci gdyż na płycie ze sterownikami nie ma sterów do 10 a nigdzie nie moge znaleść nazwy karty nawet w menadże urządzeń nie ma .Jakieś pomysły czy reinstal do 7.

(Seba228215) #2

Co to za karta dźwiękowa ? Jaka płyta główna ?

(Johny) #3

Podaj model płyty głównej,bo są potrzebne dodatkowe sterowniki,które trzeba dograć.

(ddoobbrryy) #4

Karta jest na osonym porcie pci ta wbudowana w płyte mi nie działa

(ddoobbrryy) #5

Karta na pci z allegro

(Seba228215) #6

Zainstaluj Drivermax jako admin. I przeskanuj pod kątem aktualizacji sterowników. Zaktualizuj audio, które znajdzie. Nie aktualizuj na razie pozostałych sprzętów (ze znalezionych aktualizacji).

(Johny) #7

Jaki układ jest na tej karcie,model karty,bo pod to trzeba szukać sterowników.Karty dżwiękowe mają układy dżwiękowe jakiejś firmy.Realtek,Yamaha,Epsoniq,itd.Przyjżyj się tej karcie,co na niej jest,numery chipów.Może coś pisać na płycie z kartą.

(ddoobbrryy) #8

Płyta z kartą jest pusta i nic na niej nie pisze a karte jutro sprawdzę

(ddoobbrryy) #9

A driverdoc ??

(Seba228215) #10

Polecam Drivermax. Ostatnio się sprawdza w aktualizacji sterowników.

(Johny) #11

Coś musi na niej pisać,choćby na chipach,największy chip to układ główny.Jeszcze jedna kwestia.Czy karta na płycie głównej jest wyłączona ?.W BIOSie powinno być ustawione audio na disabled.

(Seba228215) #12

Autorze tematu i spójrz też tutaj :

http://www.hotfix.pl/podlaczenie-nowej-karty-dzwiekowej-wylaczenie-zintegrowanej-karty-dzwiekowej-w-bios-ie--a76.htm

Też może pomóc. Jeżeli jest ten problem, co miał na myśli @Johny .

(ddoobbrryy) #13

Na tej czrnej płytce są jakieś numerki karta wcześniej na 7 działała tylko teraz poprostu nie mam sterowników do 10

(ddoobbrryy) #14

Dzięki miałeś racje program wyszukał aktualizacje i teraz wszystko gra jak należy
Temat do zamknięcia.