Problem ze sterownikami do karty graf i problem z monitorem

Poniżej znajduje się opis moich problemów:

1.Podczas instalacji Windowsa Xp Sp2, system sam instaluje “swoje” sterowniki do karty graficznej. Gdy wchodzę do Menadżera urządzeń w celu odinstalowania sterowników narzuconych przez system a następnie instaluje nowsze to cała grafika mi się tnie (na Win Xp Sp1 te sterowniki co chcę zainstalować chodziły bez zarzutu).Podczas przesuwania okien to obraz przeskakuje.Na sterownikach zainstalowanych przez system wszystko jest dobrze.Jak mam zainstalować sterowniki żeby grafika normalnie działała?

  1. Kupiłem do komputera kartę TV,na początku wszystko działało ok aż do formatu. Teraz gdy podłączam kartę to monitor mi gaśnie, tak samo się dzieje jak zainstaluje jakąś grę np GTA SA (wcześniej super śmigało) albo Fable ( gdy dojdę do jakieś wody w grze to gaśnie mi monitor ale z głośników leci dźwięk z gry) gdy z gier wyjdę albo klikając “start” na klawiaturze wszystko wraca do normy.

A co się dzieje jak zainstalujesz sterowniki od karty na sterach systemowych?

Spróbuj też przeinstalować DirectX.

  1. Zainstaluj sterowniki z płytki dołączonej do karty graficznej. Jeżeli pokaże się komunikat, że sterowniki, które chcesz zainstalować są starsze od tych systemowych, to wtedy odinstaluj kartę graficzną z Menadżera Urządzeń. Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj sterowniki z płytki.

Po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera ustaw odpowiednie parametry (rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania) w opcjach sterownika.

Jaką w ogóle posiadasz kartę graficzną ?

  1. Opisane efekty mogą być skutkiem braku sterowników do karty graficznej, bądź ich niepoprawnym zainstalowaniem.

P.S. Zainstalowałeś najpierw sterowniki do płyty głównej ? Jest to konieczne przed instalacją sterowników do karty graficznej.

Po instalacji sterowników do karty graficznej należy zainstalować najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

ATI Hercules Radeon 9000

  1. Instalowałem sterowniki dołączone na płytce i faktycznie pokazuje że system ma nowsze sterowniki. Odinstalowywałem sterowniki jakie zainstalował mi system podczas instalacji Windows-a Xp Sp2. Instalowałem z płytki dołączonej do karty graf, próbowałem też zainstalować najnowsze jakie znalazłem na stronce Ati jak i te które instalowałem pod Sp1 ( zapomniałem napisać ze pod Sp1 Windows sam mi nie instalował sterowników ani od płyty głównej, karty graf, USB i dźwięku - pod SP2 sam wszystko instaluje - mino tego w Manadżer urządzeń nie ma tych żółtych znaków zapytania) Po zainstalowaniu Win Xp Sp1 sam z płytek instalowałem i było wszystko dobrze.

  2. Też tak sądzę że to może być wina sterowników, jednak jeszcze nadmienię że na płycie głównej mam 4 słoty na karty ( nie wiem jak to fachowo się nazywa) ale kiedyś działało dobrze tylko pod jednym slotem a pod innymi gasł mi monitor (ale gry śmigały dobrze) teraz pod żadnym slotem nie chce chodzić.

Na pewno piszesz o złączach PCI.

Ale nie rozumiem, o co Ci chodzi pisząc:

Kartę graficzną podłączoną masz do portu AGP, więc jej nie mogłeś przekładać do innego portu, bo taki port jest tylko jeden na płycie głównej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/), ewentualnie odinstaluj kartę graficzną z Menadżera Urządzeń. Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Po zakonczeniu instalacji prawoklik na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, zmień rozdzielczość na odpowiednią, dla Twojego monitora, ustaw paletę kolorów na 32-bity, następnie przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor, zaznacz “ptaszka” przy: “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić”, następnie wybierz najwyższą dostępną częstotliwość odświeżania ekranu, Zastosuj i OK.

Przepraszam za nie dopisanie, chodziło mi o to że przekładałem KARTĘ TV w tych złączach PCI.

Od razu spytam - jeśli zrobię to co mi napisałeś i nadal będzie sie ciąć grafika, to będę mógł w jakiś sposób powrócić (przywrócić system) do dotychczasowych ustawień? Bo jeśli nie to czeka mnie format.

Poprzez Przywracanie systemu.

Na razie zajmij się kartą graficzną i jej sterownikami. To ona przecież wpływa na wydajność w grach.

Potem zajmij się kartą TV. O co dokładnie chodzi z tym gaśnięciem monitora? Gaśnie całkowicie w programie do oglądania TV, czy w grach?

Monitor wyłącza mi sie podczas grania jak i oglądania TV i nie dam rady go ponownie włączyć. Dopiero mogę włączyć monitor jeśli zresetuje komputer albo wyjdę z gry lub wyłączę program do oglądania TV.

Do seba86mu :

  • mam odinstalować również sterowniki płyty głównej ?

  • w menadżerze urządzeń mam do karty graf jakby 2 odnośniki:

  • RADEON 9000 Family (Microsoft Corporation),

  • RADEON 9000 SEC Family (Microsoft Corporation),

obydwa odinstalować ?

Nie.

Wystarczy, jak odinstalujesz:

No i pojawił się problem przy instalacji sterowników do karty graficznej.Wyskoczył mi błąd o nazwie Severe i jest w oknie napisane “Setup was unable to complete the installation. Try to setup your display adapter with standard VGA drive before running setup.” Po tym komunikacie instalacja zostaje przerwana.

Co teraz ?

Zainstaluj ten sterownik w trybie awaryjnym. Aby wejść do trybu awaryjnego uruchom ponownie komputer i naciśnij klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu.

Właśnie wszedłem do Menadżera urządzeń i tam nadal są zainstalowane sterowniki systemowe mimo ze odinstalowałem i użyłem programu Driver Cleaner.

Ok udało mi się odinstalować sterowniki i zainstalować. Podczas instalacji w trybie awaryjnym wyskoczył błąd INF i było napisane w okienku “Video driver not found”. Więc wróciłem do normalnego trybu ( sterowniki były odinstalowane i rejestr wyczyszczony prog. Driver Cleaner). W trybie normalnym instalacja przebiegła bez problemów, jednak po uruchomieniu komputera ponownie wyskoczył błąd cli.exe i w treść okienka było napisane “Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135).Kliknij przycisk…” i po chwili wyskoczył drugi błąd CLI.exe ( dużą czcionka CLI) o tej samej treści. Jednak myślę może to wina ze jeszcze direct X nie zainstalowałem. Instalacja również płynnie przeszła. Jednak po uruchomieniu znów pojawiły się dwa wcześniej wspomniane błędy. Jednak ide dalej wg opisu

i tak tez to uczyniłem. Po zatwierdzeniu OK wyskoczyły kolejne dwa błędy:

  1. rundll32.exe

  2. drwtsn32.exe

Ale po tym wszystkim grafika się nie tnie. Zaraz spróbuje zainstalować grę i włączę jakiś film. Zobaczymy czy wtedy to wszystko wytrzyma.

Pobierz i zainstaluj NET Framework 2.0.

Jeżeli po instalacji NET Framework problem nie zniknie, to przeinstaluj (usuń i zainstaluj ponownie) ATI CATALYST 5.8.

NET Framework pozostaw zainstalowany.

Podczas instalacji Windowsa nie miałeś jakiś błędów odczytu, które ignorowałeś ?

Zawsze mam jeden błąd pojawiający sie podczas ładowania. Zawsze chce mi skanować partycję F po tym jak procesor podkręciłem, ale później wróciłem do poprzednich ustawień w Biosie ale nadal pokazuje mi błąd.

Po instalacji błędy nie wyskakują ale pojawił się mały szkopuł nie dam rady napisac literki " ć " wszystkie inne znaki występują prócz " ć " małe. Uruchamiałem PC wielokrotnie i zmieniłem nawet baterie w klawiaturze nic nie dało.

Jutro zajmę się tym problemem oraz karta Tv bo na dziś starczy.

Ale i tak dziękuję za pomoc :slight_smile:

Poczytaj podobne problemy na temat braku literki “ć” -> TUTAJ.

O tamtym komputerze można już zapomnieć. Spaliła mi sie dziś płyta główna po podłączeniu karty tv.

planuje zakup nowego ale to już nie temat na ten post.