Problem ze sterownikami do karty sieciowej 3com

(Bednar87) #1

Witam, zainstalowalem w komputerze karte sieciowa i windows nie moze nalesc do niej sterownikow. Programem AIDA 64 zidentifikowalem, ze jest to 3com 3c905-tx fast etherlink xl 10/100 adapter. Jestem na win 7 64 i za nic nie moge znalesc do tego sterownikow. Moze ktos wie czy mozliwe jest znalezienie do tego sterownikow pod win 7 64?

Szukalem na googlach ale jak narazie nic :frowning:

http://www.nodevice.com/driver/company/ ... twork.html

(system) #2

Z jakiego powodu zainstalowa艂e艣 odr臋bn膮 kart臋 sieciow膮 Ethernet? Czy zintegrowana na p艂ycie g艂贸wnej nie dzia艂a, lub brak sterownik贸w? Jak膮 masz p艂yt臋 g艂贸wn膮 w komputerze - firma, model?

Dla Windows'a 7/64 do tej 3com mog膮 by膰 znaczne trudno艣ci (albo i niemo偶liwe) znalezienie sterownik贸w.

(Bednar87) #3

plyta glowna asus p5e. Wczoraj po burzy komp sie zresetowal i karta sieciowa zniknela z menedzera urzadzen. Na forum tutaj doszlismy do wniosku, ze padla. model marvell 88e8056

(system) #4

O psiako艣膰! To faktycznie dramat. Pytanie, czy tylko ta zintegrowana Ethernet nawali艂a? W ka偶dym razie do zintegrowanej sterowniki s膮 dost臋pne bez problemu. Pr贸bowa艂es mo偶e Przywracania systemu po tej burzy? Znalezienie sterownik贸w dla tej 3com chyba niemo偶liwe. Ja nie znalaz艂em.

(Bednar87) #5

niestety najwczesniejszy restore, jaki widze to ten po burzy :frowning:

(ProTofik) #6

Sprawdzi艂e艣 czy mo偶e s膮 sterowniki w windows update?

(Bednar87) #7

nie mam internetu na tym komputerze. jak moge to sprawdzic?

(ProTofik) #8

Nie pomy艣la艂em...

http://www.microsoft.com/Windows/compat ... &os=64-bit

Przykro mi. Nie ma co liczy膰 na oficjalny support dla win7.

(Bednar87) #9

no nic czyli musze znalesc nowa sieciowke :frowning:

(system) #10

...lub spr贸bowa膰 naprawi膰 system przez nadpisanie. Mo偶e znajdzie podczas naprawy t臋 kart臋 zintegrowan膮?

Ewentualnie zreinstalowa膰, w tym samym celu, system, aby mie膰 100% jasno艣ci co do zniszczenie karty Ethernet.

(ProTofik) #11

Tak od siebie powiem 偶e mam dwie karty sieciowe. Jedna zintegrowana z p艂yt膮 oraz jedn膮 dodatkow膮 kt贸r膮 mog臋 ci 艣mia艂o poleci膰. Asus NX1101

U偶ywam jej do kopiowania plik贸w PC->Laptop.

(Bednar87) #12

Robie zatem format. Zobaczymy co z tego bedzie :slight_smile:

ok, dzieki

-- Dodane 19.06.2011 (N) 18:32 --

dodam, ze wejscie na kabel ethernet swieci sie non stop- nie wazn czy jest kabel podlaczony, czy nie :slight_smile:

windows nie da mi zupgrade'owac, wiec musze format zrobic. #-o

(system) #13

Warto! Dla ostatecznej wiedzy. Powodzenia!

(Bednar87) #14

nic, to samo :slight_smile: Jutro jade po karte.Dzieki za pomoc :slight_smile: