Problem ze sterownikami do klawiatury Steelseries Apex w 8.1

Witam. Miałem problemy z instalacją aktualizacji do 8.1 dlatego zainstalowałem system na czysto ale teraz mam problem ze sterownikami do klawiatury. Moja klawiatura to Steelseries Apex [RAW] i podczas włączania systemu podświetlenie wariuje miga aż wyłącza się (podświetlenie i klawiatura). Gdy przepnę kabel do innego portu po włączeniu systemu to wszystko wraca do normy i klawiatura działa normalnie. Na stronie Steelseries nie ma sterowników dla Windows 8.1, są dla ósemki ale z wyraźnym ostrzeżeniem, że nie są przeznaczone dla 8.1. Jednak pobrałem sterowniki, wyskoczył komunikat, że na 8.1 nie działają to spróbowałem zainstalować w trybie zgodności z ósemką. Instalacja zatrzymała się i nic się już nie działo, więc zakończyłem proces. Przy próbie ponownego uruchomienia systemu miałem cały czas logo Windowsa i ładowanie. Poszedłem na pizzę, wróciłem a on dalej ładuje. Przywróciłem z punktu przywracania systemu i teraz muszę znowu instalować wszystkie aplikacje. Tylko jak pozbyć się tego ponownego podłączania kabla nie czekając na nowe sterowniki od Steelseries, bo zbyt częste nurkowanie pod biurko w końcu stanie się uciążliwe?

Przeniesione z działu System operacyjny Windows 8.

Teraz jeszcze to samo zaczęło mi się dziać z monitorem. Podczas włączania systemu mam informację, żeby sprawdzić kabel. Jak odłączę i podłączę jeszcze raz to już obraz jest. Sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane ze strony producenta.

Hej,

:arrow: A który kabel odłączasz w przypadku monitora?

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?

:arrow: Jaki zasilacz posiadasz w komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W przypadku monitora odłączałem HDMI ale widzę, że Windows Update zaktualizował wczoraj sterowniki do karty graficznej i jak na razie to mi się nie zdarzyło. Co do klawiatury to też nie zawsze zdarza się, że muszę odłączać USB czasami system uruchomi się z działającą klawiaturą. Co do płyty głównej to mam Gigabyte 770T-D3L ale wchodząc na stronę producenta nie wiem który plik mam pobrać i zainstalować, bo nie ma żadnego przeznaczonego dla ósemki nie mówiąc o 8.1. Co do zasilacza to nie ma się czym chwalić jakiś 450 W z Tracera =|

Hej,

Może więc faktycznie to był jakiś błąd sterowników graficznych - zresztą premiera Windows 8,1 bardzo przypomina mi Windows Vista i brak sterowników do tego systemu…

Faktycznie…

Innych problemów nie ma - samoczynne restarty, gubienie napędów, etc?

:arrow: Jaką masz rewizję płyty - 1.x, 3.1 czy 8.8?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam żadnych problemów co do samoczynnych restartów itp. chociaż to dziwne jak na taki zasilacz =P

Natomiast otworzyłem komputerek i widzę, że REV: 1.4

Hej,

Jeśli nie jest zbyt mocno obciążany, to może działać poprawnie. Chociaż bardziej chodziło mi o objawy, które może powodować płyta główna i jej chipset południowy.

:arrow: Masz jakieś nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń bądź takie, do których nie dało się dopasować sterownika?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z tego co widzę, to w menadżerze nie ma takich urządzeń. Co ciekawe jak włączyłem Zmień ustawienia komputera > Komputer i urządzenia > urządzenia w tych kafelkowych ustawieniach to od początku klawiatura była rozpoznana jako Steelseries Apex [RAW]. Jakoś dwa dni temu usunąłem urządzenie i podpiąłem pod całkiem inny port USB, bo wcześniej żonglowałem pomiędzy dwoma obok siebie. Inne urządzenia jak drukarka czy kamerka internetowa podpiąłem do innych portów i jak na razie od dwóch dni klawiatura mi się jeszcze nie wyłączyła, więc możliwe, że problem został czasowo rozwiązany. Jednak trzeba czekać na sterowniki od Steelseries, a dwa dni to zbyt mały okres czasu, żeby być pewnym czy problem został jak na razie zażegnany.

Hej,

Gdyby się okazało, że jednak klawiatura dalej się wyłącza, daj znać. I oczywiście koniecznie trzeba śledzić stronę producenta w poszukiwaniu aktualizacji sterowników do klawiatury.

Pozdrawiam,

Dimatheus