Problem ze sterownikami do Lenovo Sl500 i Win7

Witam, przyznam się, że przeszukałem cały Internet odnośnie sterowników do laptopa mojego znajomego. Więc posiada on Lenovo Sl500. Dokładnie takiego. Zainstalowałem do niego oryginalne oprogramowanie Windows 7 pociągnięty z MSDNA. Problem polega na tym, że ze strony Lenovo ściągnąłem wszystkie sterowniki jakie były. I to na Win7 i na Vistę. Niestety nadal mam trzy nieaktywne pozycje w menadżerze urządzeń. Jest to nieznane urządzenie x1 oraz postawowe urządzenie systemowe x2. Jedyne co nie zainstalowałem to na pewno BT, nie mogę ściągnąć do niego żadnego sterownika, po prostu nie istnieje? Nie wiem czy dobrze spisałem nazwę płyty głownej Intel MG45? Ale chyba dobrze. Proszę o pomoc w znalezieniu oprogramowania, ponieważ sprzedawca informował, że lapek działa pod Win7 to brałem bez zastanowienia. Niestety wizyta u niego kosztowała mnie 20zł na paliwo i nic więcej nie uzyskałem od niego pomocy. Moje typy: BT oraz FireWire… Wiece informacji napiszę około godziny 15-16 kiedy to będę miał dostęp do tego komputera. Aha, świeci mi się kontrolka od WiFi ale nie działa BT… BT zaświeci się tylko na 3-4sekudny gdy laptop jest wyłączany. BT fizycznie jest. Wersja Windowsa oraz komputera 64bitowa.

Z góry dziękuje za pomoc.

Temat przenoszę do odpowiedniejszego działu. Zapoznaj się proszę z zasadami zakładania tematów na forum, które są dostępne w regulaminie. Nazwij temat konkretnie.

Na stronie Lenovo są w tej chwili 164 sterowniki do tego laptopa, w tym do Windowsa 7. Do wyboru, do koloru.

Bluetooth: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … MIGR-70042

Najlepiej ściągnąć sterowniki: karty graficznej, dźwiękowej, wi-fi, touchpada, klawiatury (klawisza funkcyjnego Fn, zazwyczaj połączony z modułem zarządzania energią), innych specjalnych komponentów (czytnik linii papilarnych, kamerka). Później to rozpakować 7zip-em, nagrać na płytkę (CD-RW). Po instalacji systemu trzeba przejść do Menedżera Urządzeń, tam gdzie są żółte pytajniki :?: lewym przyciskiem myszy, opcja instaluj (albo aktualizuj) sterownik, w kolejnym okienku wybiera się napęd gdzie płyta ze sterownikami i sam sobie znajdzie oraz zainstaluje. Można też spróbować wyszukać w Windows Update.

Jak nie ma żółtych pytajników, lepiej zostawić sterowniki systemowe.

Przez Menedżer Urządzeń nie powinno się instalować od Bluetooth, bo to na wiele się nie zda. System powinien wykryć moduł bluetooth, ale Windows ma jego dosyć okrojoną obsługę, sterowniki dodają dodatkowe funkcje. Na systemowym sterowniku da się połączyć przez komórkę z internetem (numer telefonu *99# ), ale synchronizacja książki telefonicznej i inne funkcje będą niedostępne, chociaż mogą być w specjalnym programie twórcy telefonu.

Przepraszam a to nie pisałem, że ściągnąłem już wszystkie sterowniki i nadal nic? :frowning: Stery ze strony Lenovo również nie działają… Sam ma Della i nigdy zadnych problemów nie było. Ze strony Win Update również ściągneły sie stery ale tylko do czytnika kart…

Dwa ‘podstawowe urządzenia systemowe’ które są niezidentyfikowane to: Ricoh Card Reader. Win 7 wyszukuje jakieś drivery i część sam instaluje ale generalnie trzeba ściągnąć paczkę z LENOVO i doinstalować ręcznie (tzw. zaawansowane). One pasują do modelu SL500 (mimo, że nie jest to wyszczególnione), paczka zawierza sterowniki 32 i 64 bitowe.

Ricoh Multi Card Reader Driver:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … 68053.html

Niestety ale nie działają te sterowniki. Wyskakuje błąd w instalacji, a potem pytanie: czy program zostal dobrze zainstalowany?

Podejrzane :slight_smile: niecały tydzień temu instalowałem Win7 x64 na Lenovo SL500 i właśnie dokładnie o to chodziło.

2 x ‘base system device’ i doinstalowałem drivery z tej paczki - był to jakiś czytnik kart xSD i i jakiś tam jeszcze.

Polecam też: ThinkVantage System Update dla Win7 - doinstaluje część urządzeń, zainstaluje nowe drivery i może wtedy ten czytnik Ricoh’a pójdzie.

Dzieki serdecznie :slight_smile: Wypakowalem sterowniki i wbiłem je przez aktualizacje sterownika. Mam teraz problem z BT. Ponieważ w menadżeże wyskakuje mi 5x zewnętrzene urządzenie BT… A BT działa…

SIemka,

Mam ten sam problem co Klaudiuszoo, ale nie załapałem jak udało Ci się uruchomić w końcu ten BT?

którą paczke sterowników trzeba ściągnąć?

btw- też miałem te trzy nieznane urządzenia i to zadziałało dokładnie tak jak przewidzieliście, dzięki;)

Pozdrawiam

EDIT: Ok dałem rade- jakby jeszcze ktoś probował to trzeba zrobić tak- ściągamy wszystkie najnowsze sterowniki z lenovo- tj. www-307.ibm.com/blablabla… i aktualizujecie sterowniki dla tych 3 urzadzeń nieznanych- klikajac wyszykaj sterowniki na dysku. jak te trzy sie zaktualizują to potem po kliknieciu Fn+F5 pojawił mi się już BT normalnie. aha- jakby sterowniki nie działały to sprobujcie te Ricoha podane powyżej. Pozdr

witam miałem ten sam problem w.g waszych wskazówek pomogło wszytskie stery od producenta mam na hdd (Lenovo SL 500 2574 e5g win7 x32)

c0bfca5af567b21am.png

nie działają mi również klawisze od sterowania głosem po lewej stronie klawiatury

miał ktoś może podobny problem

POzdrawiam

rafik

edit:

udało sie wszystko działa :slight_smile:

Witam.Ja rowniez mam problem z sl500 /W7/.Nie dzialają lkawisze po lewej stronie klawiatury.Podano z Lenovo link http://www.dobreprogramy.pl/156071,MpQL … Konta.html i dalej nic nie dziala.Dalej żółte znaki zapytania.

Klawisze po lewej stronie potrzebują sterowników z lenovo. na ich stronie wejdź w wyszukiwarke modelu i typu kompa, a potem pościągaj co się da. Sterownik do tego ma w nazwie pewnie coś z “hotkey” czy coś takiego. Jest napewno bo miałem to samo. Podobnie sprawa się ma z touchpadem, żeby działały scroll’e to też trzeba sterowników z lenovo.

No i ten niebieski przycisk lenovo-care. Żeby to działało to taki dość duży programik ściągasz- jest między tymi sterownikami. nie pamiętam nazwy.

powodzenia

w zasadzie to dokładnie nie wiem czy mi pomogło to Think Vontage toolbox czy system update 40-2009-10-19

obie te rzeczy instalowałem naraz grunt że działa