Problem ze sterownikami do radeona x1600(catalyst) pod viste

Mam mały problem mam zainstalowaną viste 32-bitowa ściągnąłem ze strony ATI sterowniki do mojej grafiki (jestem w 100% pewien ze są do mojego radeona i do wersji 32-bitowej visty) instaluje je wszystko ładnie pięknie uruchamiam kompa ponownie a tu nic jak bym niczego nie zrobił, żadnych dodatkowych opcji we właściwościach (jak to jest w XP) ani panelu catalyst grafika działa bo vista ją instaluje a jak uaktualniam to we właściwościach niby jest ta wersja sterownika (instalowana) ale nie mam panelu catalyst na którym mi zależy może coś robie źle, byłbym wdzięczny za pomoc.

m_tomasz75 , proszę popraw treść swojego posta o znaki z ogonkami (ąęśćźżłń etc.)

W przeciwnym wypadku temat skończy w KOSZU!

…narazie przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.

Może pobrałeś sam sterownik.

Jeżeli zależy Ci na CCC , to musisz pobrać taką właśnie wersję (wcześniej możesz dokonać wyboru języka).

Łącze: CATALYST 7.10

i pobierz sobie z Option2 (Catalyst Control Center (32 bit) (Polski) domyślnie jest English ale można zmienić język.

Pobrałem dokładnie to i nadal lipa nie mam CCC, może ktoś też miał taki problem i w jakiś sposób go rozwiązał.

Czy na wszyskie pytania Windows o pzwolenia odpowiadałeś twerdząco?

Przepraszam, ale muszę o to spytać :slight_smile:

Następne pytanie, czy masz jakieś oprogramowanie (typou antispyware, antimalware), które może blokować instalację?

Dla pewności daj jeszcze LOG z HJT

Sęk w tym że sterowniki instalują się nie wyskakuje żaden błąd podczas instalacji a mimo to nie mam CCC i to mnie właśnie dziwi.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 23:51

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 23:44:29, on 2007-10-26

Platform: Unknown Windows (WinNT 6.00.1904)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16546)

Running processes:

C:\Windows\system32\Dwm.exe

C:\Windows\Explorer.EXE

C:\Windows\system32\taskeng.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\Windows\ATK0100\ATKOSD.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Windows\system32\wuauclt.exe

C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe

C:\Windows\system32\DllHost.exe

C:\Users\Tomek\Desktop\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

O1 - Hosts: ::1 localhost

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM…\Run: [nod32kui] “C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe” /WAITSERVICE

O4 - HKLM…\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe

O4 - HKCU…\Run: [DAEMON Tools] “C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe” -lang 1033

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_01\bin\npjpi150_01.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\nlaapi.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\napinsp.dll

O11 - Options group: [iNTERNATIONAL] International*

O13 - Gopher Prefix:

O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/s … wflash.cab

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: @%SystemRoot%\ehome\ehstart.dll,-101 (ehstart) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe

O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\qwave.dll,-1 (QWAVE) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\seclogon.dll,-7001 (seclogon) - Unknown owner - %windir%\system32\svchost.exe (file missing)

O23 - Service: CLCV0 (UTSCSI) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UTSCSI.EXE

O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - %ProgramFiles%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

Podaj dokładne (pełne) nazwy plików ze sterownikami i CCC pobranymi ze strony ATI/AMD.

Do usunięcia w celach kosmetycznych za pomocą HJT

Bark plików. Ciekawe, kto zasugerował Ci ich usunięcie?

Jeżeli nie chciałeś używać pewnych usług (Udostępnianie plików Windows Media, czy Media Center), to należało je wyłączyć, a nie usuwać.

To, jednak nie jest przyczyną Twojego problemu.

Dodatkowo zalecana jest aktualizacjia Adobe Reader 8 PL i Java 6 Udate 3.

Wcześniej najlepiej odinstalować stare wersje.

Zainstalowałem to : 7-10_vista32-64_ccc_lang2_53258

To nie wystarczy.

Odinstaluj 7-10_vista32-64_ccc_lang2_53258.exe

To, co pobrałeś, to tylko zawierająca jęz. polski wersja CCC (bez sterowników).

Najpierw musisz pobrać i zainstalować: (Option 1) Catalyst Software Suite (32 bit) English Only, (plik: 7-10_vista32_dd_ccc_wdm_enu_53254.exe.)

Dopiero potem zainstaluj: (Option2) Catalyst Control Center (32 bit) (Polish), (plik: 7-10_vista32-64_ccc_lang2_53258.exe).

Zrobiłem jak poradziłeś i nadal lipa mało tego odinstalowałem sterowniki z managera urządzeń bo z odpowiednika dodaj/usuń programy z XP nie dało się mało tego jak odinstalowałem sterowniki to teraz nie wykrywa mi mojego radeona tylko jakąś standardową kartę graficzną VGA a jak chce ponownie zainstalowa CCC to wyskakuje komunikat że nie da rady ponieważ nie wykryto odpowiedniego sprzętu. Mam małe pytanko czy może u mnie wystąpi konflikt urządzeń ponieważ mam wbudowaną kamerę internetową w laptopie która pod Vistą nie działa a pod XP jest niezawodna. No i jeszcze jedno pytanko na koniec może wydawać się trochę lamerskie ale jak usuną ww kamerą internetową jak za każdym razem jak ją odinstaluje to Vista po 1s instaluje ją z powrotem (nie tyczy się to tylko kamerki)

http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … on-vista32

ściągnij i zainstaluj.

co do kamerki, to co to za kamerka hę ??? model podaj…

Nie zrobiłeś tak, jak napisałem.

Z twoich wypowiedzi wynika, że do tej pory miałeś niewłaściwy sterownik, więc CCC w instalowanej wersji nie korespondowało z nim.

Obecnie usunąłeś sterownik i próbujesz zainstalować wyłącznie CCC, co się nie uda.

Jeszcze raz zastosuj się do tej porady:

Odinstaluj 7-10_vista32-64_ccc_lang2_53258.exe

To, co pobrałeś, to tylko zawierająca jęz. polski wersja CCC (bez sterowników).

Najpierw musisz pobrać i zainstalować cały pakiet (sterowniki i CCC):

(Option 1) Catalyst Software Suite (32 bit) English Only, (plik: 7-10_vista32_dd_ccc_wdm_enu_53254.exe.)

Dopiero potem zainstaluj (CCC w polskiej wersji):

(Option2) Catalyst Control Center (32 bit) (Polish), (plik: 7-10_vista32-64_ccc_lang2_53258.exe).

Znalazłem na jakimś forum temat z podobnym problemem tylko z radeonem x1700 poradzili zainstalować sterowniki ATI Radeon Display Vista 32 w wersji 8.33.0.0 zainstalowałem i działa dzięki wszystkim za pomoc !!