Problem ze sterownikami/kartą graficzną?


(Pwp94) #1

Witam. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem zainstalowanego XP'ka ( Na XP'ku wszystko ładnie śmigało, ale postanowiłem zmienić system na Vistę. Mam dość spory problem z rozdzielczością, która maksymalna jest 1680×1050. Wcześniej na pewno mogłem mieć większą rozdzielczość. Ikony W grach typu CS, poruszam się jakbym grał na lagach, mimo iż ping mam 20 ms, dość dziwnie to wygląda. Dość nienaturalnie przesuwa się obraz. Mam kartę graficzną GeForce 8400 GS. Próbowałem ściągać najnowsze sterowniki, ale efekt był jeszcze gorszy, niż sterowniki z płyty dołączonej do karty. Kartę graficzną zakupiłem prawie 2 lata temu.

Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o udzielenie kilku rad.


(system) #2

Nvidia daje możliwość ściągnięcia “polecanych przez użytkowników” sterowników, zainstaluj je.


(Pwp94) #3

Gdzie jest taka opcja, na stronie internetowej ?


(Łukash) #4

Z najnowszych sterowników - 306.97, ponieważ dwa ostatnie wydania powodują u co poniektórych spadek wydajności w grach do poziomu klatkowania, nie zależnie od modelu karty - nowsze/starsze to dopada.

Ze starszych 182.50 - te bym polecał , kolejne wzwyż znowu w wielu przypadkach przyczyniały się do spalenia karty, najczęściej cierpiały układy 8*** ( i mojego ASUS 8400 GS to właśnie spotkało).


(Pwp94) #5

Mógł byś zapodać linka do sterowników, bo za bardzo nie mogę znaleźć :wink: Vista 32-bit


(Łukash) #6

182.50: http://www.nvidia.pl/object/winvista_x8 … ql_pl.html

306.97: http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-w … er-pl.html


(Pwp94) #7

Pierwsze sterowniki nie hulają, ale w drugich jest niemal identyczny efekt, czyli wychodzi na to że po prostu karta graficzna do wymiany. W grze dalej występuje ten sam problem. Pozostaje zanieść kompa do serwisu i zobaczymy co powiedzą :wink:

Mimo to dzięki za pomoc