Problem ze sterownikami karty graficznej i ATI Catalyst

(Karol Czajka) #1

Witam,

kupiłem nowego laptopa HP Envy-15.

Zacząłem instalację różnych programów Opera itd., bo WIN7 był już zainstalowany.

Gdy odpaliłem iTunes 64-bit, nie ukazywały się przyciski zwiń, zamknij itd. w prawym górnym rogu plus ogólnie były takie czarne prostokąty na górze ekranu przy przyciku play itd.

Pomyślałem, że coś z kartą graficzną. Wszedłem na stronę ATI Radeon (mam kartę Ati Mobility Radeon HD 4830), wszedłem w drivers, wybrałem swoją kartę ("HD 4xxx series").

Wyświetlił mi do ściągnięcia ATI Catalyst Control Center. Ściągnąłem, bo nie było na kompie. W trakcie instalacji wyskoczył błąd - nie napisało ani w komunikacie ani w logu instalacji JAKI błąd. Niestety...

Przy deinstalu też błąd. W logu było coś o braku pliku INF... Kolejne próby kończą się tak samo.

Przy włączaniu komputera jest komunikat, że brakuje sterowników ATI CCC.

Nie wiem czy instalować po kolei od starszych wersji CCC? A może karta graficzna jest do kitu?

Na razie ekran przyjął dziwną rozdzielczość i w sumie jestem w sytuacji patowej...

(Witkacy75) #2

Catalyst Control Center przemianowano obecnie na AMD Vision Engine Control Center.

Wymagają one do poprawnej pracy .NET Framework w wersji, o ile mnie pamięć nie myli, co najmniej 2.0