Problem ze sterownikami karty graficznej


(salommon6043) #1

Witam. Mam problem z laptopem. Otóż po instalacji systemu na Windows10 (poprzedni Windows 8 z jakąś ch… nakładką graficzną) przestał mi widzieć kartę nvidia, jest tylko dostępny Intel HD 4000. Sterowniki od producenta nic nie dają bo nie wykrywają w ogóle tej karty. Stery do chipsetu zostały wgrane. A w UEFI nie mam możliwości wejscia w zakładkę Advance żeby sprawdzić czy nie jest czasem port wyłączony. Jednak mam powiadomienie w menadżerze urządzeń ze jakies urządzenie nie działa jak należy. Laptop Acer ASPIRE v5-573p, procesor Intel i5-3331u, karta Intel HD 4000 i NVIDIA geforce (prawdopodobnie z tego co pamiętam to 710m). Jeśli zły dział to sorki.


(Astor44) #2

Od producenta czego? Laptopa czy karty graficznej?
W razie czego link: https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/4844?b=1
Przed tym radzę odinstalować wszystkie sterowniki kart graficznych w trybie polecanym przez program: https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
Następnie zainstalować sterowniki wybrane dla swojego systemu (win10/64-bit) z tego linku dla VGA, najpierw Intel, potem nVidia.


(salommon6043) #3

W sumie producenta laptopa jak i karty. Problem jest w tym że po instalacji systemu komputer jej nie widzi i dlatego w sterownikach NVIDIA wyrzuca błąd przy instalacji że nie znalazło odpowiedniego urządzenia.


(pelson.sz) #4

W jaki sposób wyszukujesz sterownik Nvidii? Spróbuj ręcznie na ich stronie, wybierz serię oraz system. Nie ukrywam też, że do laptopów z procesorami 3 generacji zdarzyła mi się konieczność powrotu do Win 7, bo na 10 stery już nie chciały współpracować jak należy.