Problem ze sterownikami klawiatury

Witam, piszę tutaj na forum szukając rozwiązania…
aktualnie niedawno, dokładnie 6 dni temu kupiłem nowy procesor fx 8320 specjalnie do programowania i renderingu
od tego momentu zaczynały napotykać mnie bsody ale po czyszczeniu rejestru nagle przestały się często pojawiać…
wczoraj chciałem zrobić restart komputera po wyczyszczeniu rejestru i pojawił się bsod tcpip.sys IRQL_NOT_LESS_EQUAL
przymrużyłem na to oko, aczkolwiek gdy chciałem w wyszukiwarce wpisać coś, nagle zorientowałem się że klawiatura
mi nie działa, gdy wszedłem w zakładke właściwości urządzeń w systemie windows 7 przy sterowniku klawiatury
ukazał się znaczek z czarną obwódką i żółtym wypełnieniem w srodku, błędem tego sterownika jest “kod 19”.
I teraz oto moje pytanie, jak odzyskać sprawność sterowników klawiatury? Ostatnia dobra konfiguracja też nie działa, odzyskiwanie wyczyszczonego rejestru też nic nie dało, sterowniki do chipsetu mam aktualne.

Proszę o pomoc!

Dodam jeszcze że klawiatura jest przewodowa. Kupiłem dzisiaj nową, bo stara nie działała na wejście PS/2 więc myślałem że muszę zmienić na usb, lecz zmian jako tako nie widze.

bump

A menadżer i PPM na klawiaturze i odinstaluj i restart i sprawdź.

Oczywiście jak masz dwie zainstalowane, odinstaluj obie i zostaw tylko PS2 jak sprawna.

Próbowałem tego też już wczoraj, nadal nic.

ps2 ma już 10 lat więc no mogła się zepsuć, zresztą wolałbym używać na usb
btw. przed zainstalowaniem sterownika tej nowej klawiatury odinstalowalem stara.

Może przy robocie coś na płycie uszkodziłeś? lub namieszałeś w rejestrze.

Sprawdź pliki systemowe: sfc /scannow

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

Akurat to “fachowcy” robili mi z płytą główna i ze zmianą procesora, być może ccleaner nie był wskazany do czyszczenia rejestru, oni mówią że problemem może być procesor, ale nie sądze skoro mam bsody związane z czymś innym.

Dodam jeszcze że klawiatura działa tylko w bios’ie.

W bios’ie jest ustawione że wejście PS/2 ma działać.

No to masz gwarancję, nich robią i ma być sprawny.

Dodam jeszcze że klawiatura działa tylko w biosie.

To chyba coś namieszane w systemie - wykonaj polecenie sfc /scannow

A może warto wgrać świeży system + stery do płyty+reszta.

I tutaj jest kolejny następujący problem, nie mam gwarancji. Mam gwarancje tylko na płyte główną, nie wliczają w to robocizny, co dla mnie jest to abstrakcją.

Standardowo zakład daje 3 miesiące gwarancji na naprawę. Podzespoły, to inna bajka.

To dziwne, bo ostatnio mi za naprawe błędu który ONI SAMI ZROBILI bo namieszali w biosie przez co musieli wyłączyć niektóre funkcje w bios’ie policzyli mi następne 50 zł.

Naprawde nie wiem co mam robić, staram się już od 4 godzin dzisiaj i wczoraj następne 4 godziny myślałem i szukałem wszędzie na ten temat, niektórzy piszą że to wina albo dysku twardego, albo uszkodzone sterowniki, albo uszkodzona pamięć ram, to pierwsze wykluczam, bo wątpie żeby to było problemem.

A najnowsza Aida64 i zakładka Magazyn i smart i wrzuć cały smart dysku.

Zasada: płacisz i wymagasz - ja bym się kłócił, zapłaciłem i ma działać.

Śpieszę się na spotkanie i nie mam narazie na to czasu, później to zrobie, ostatnie pytanie, czy według Ciebie to może być wina procesora bądź sterowników chipsetu?

A pytanie zasadnicze: czy płyta główna też była wymieniana?

A jak była wymieniana, był wgrywany świeży system?

Sprawdzałeś pamięć memtest86?

Edit:

I CPU raczej nie ma nic do klawiatury.

I jak działa w biosie, to raczej wina sytemu?

moja poprzednia płyta główna nie obsługiwała modelu tego procesora więc wymieniłem ją na ten model, oczywiście wgrałem świeży system po wymienieniu jej.

Edit:

Klawiatura nie działa w windowsie, ale działa w bios’ie
być może windows został źle zainstalowany

mam “darmowego” windowsa.

No kolejne pytanie, czy ,nowa, płyta jest sprawna?

No to jak świeży system, to szeroki wachlarz możliwości.

Uruchom poza swoim systemem linuks z CD, USB i zobacz - wtedy wiesz, czy sprzęt, czy system.

Edit:

I klawiatura na PS2 z reguły zawsze działa: chyba, że uszkodzona, uszkodzone gniazdo PS2 lub jest uszkodzony kontroler na płycie.

klawiatura ps2 po podłączeniu świeci numlock
po wyłączeniu komputera już nie, także chyba działa

zobacze z linuksem.