Problem ze sterownikami klawiatury

(vetrox) #1

Witam, piszę tutaj na forum szukając rozwiązania…
aktualnie niedawno, dokładnie 6 dni temu kupiłem nowy procesor fx 8320 specjalnie do programowania i renderingu
od tego momentu zaczynały napotykać mnie bsody ale po czyszczeniu rejestru nagle przestały się często pojawiać…
wczoraj chciałem zrobić restart komputera po wyczyszczeniu rejestru i pojawił się bsod tcpip.sys IRQL_NOT_LESS_EQUAL
przymrużyłem na to oko, aczkolwiek gdy chciałem w wyszukiwarce wpisać coś, nagle zorientowałem się że klawiatura
mi nie działa, gdy wszedłem w zakładke właściwości urządzeń w systemie windows 7 przy sterowniku klawiatury
ukazał się znaczek z czarną obwódką i żółtym wypełnieniem w srodku, błędem tego sterownika jest “kod 19”.
I teraz oto moje pytanie, jak odzyskać sprawność sterowników klawiatury? Ostatnia dobra konfiguracja też nie działa, odzyskiwanie wyczyszczonego rejestru też nic nie dało, sterowniki do chipsetu mam aktualne.

Proszę o pomoc!

(vetrox) #2

Dodam jeszcze że klawiatura jest przewodowa. Kupiłem dzisiaj nową, bo stara nie działała na wejście PS/2 więc myślałem że muszę zmienić na usb, lecz zmian jako tako nie widze.

(vetrox) #3

bump

(JNJN) #4

A menadżer i PPM na klawiaturze i odinstaluj i restart i sprawdź.

Oczywiście jak masz dwie zainstalowane, odinstaluj obie i zostaw tylko PS2 jak sprawna.

(vetrox) #5

Próbowałem tego też już wczoraj, nadal nic.

(vetrox) #6

ps2 ma już 10 lat więc no mogła się zepsuć, zresztą wolałbym używać na usb
btw. przed zainstalowaniem sterownika tej nowej klawiatury odinstalowalem stara.

(JNJN) #7

Może przy robocie coś na płycie uszkodziłeś? lub namieszałeś w rejestrze.

Sprawdź pliki systemowe: sfc /scannow

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

(vetrox) #8

Akurat to “fachowcy” robili mi z płytą główna i ze zmianą procesora, być może ccleaner nie był wskazany do czyszczenia rejestru, oni mówią że problemem może być procesor, ale nie sądze skoro mam bsody związane z czymś innym.

Dodam jeszcze że klawiatura działa tylko w bios’ie.

(vetrox) #9

W bios’ie jest ustawione że wejście PS/2 ma działać.

(JNJN) #10

No to masz gwarancję, nich robią i ma być sprawny.

Dodam jeszcze że klawiatura działa tylko w biosie.

To chyba coś namieszane w systemie - wykonaj polecenie sfc /scannow

A może warto wgrać świeży system + stery do płyty+reszta.

(vetrox) #11

I tutaj jest kolejny następujący problem, nie mam gwarancji. Mam gwarancje tylko na płyte główną, nie wliczają w to robocizny, co dla mnie jest to abstrakcją.

(JNJN) #12

Standardowo zakład daje 3 miesiące gwarancji na naprawę. Podzespoły, to inna bajka.

(vetrox) #13

To dziwne, bo ostatnio mi za naprawe błędu który ONI SAMI ZROBILI bo namieszali w biosie przez co musieli wyłączyć niektóre funkcje w bios’ie policzyli mi następne 50 zł.

(vetrox) #14

Naprawde nie wiem co mam robić, staram się już od 4 godzin dzisiaj i wczoraj następne 4 godziny myślałem i szukałem wszędzie na ten temat, niektórzy piszą że to wina albo dysku twardego, albo uszkodzone sterowniki, albo uszkodzona pamięć ram, to pierwsze wykluczam, bo wątpie żeby to było problemem.

(JNJN) #15

A najnowsza Aida64 i zakładka Magazyn i smart i wrzuć cały smart dysku.

Zasada: płacisz i wymagasz - ja bym się kłócił, zapłaciłem i ma działać.

(vetrox) #16

Śpieszę się na spotkanie i nie mam narazie na to czasu, później to zrobie, ostatnie pytanie, czy według Ciebie to może być wina procesora bądź sterowników chipsetu?

(JNJN) #17

A pytanie zasadnicze: czy płyta główna też była wymieniana?

A jak była wymieniana, był wgrywany świeży system?

Sprawdzałeś pamięć memtest86?

Edit:

I CPU raczej nie ma nic do klawiatury.

I jak działa w biosie, to raczej wina sytemu?

(vetrox) #18

moja poprzednia płyta główna nie obsługiwała modelu tego procesora więc wymieniłem ją na ten model, oczywiście wgrałem świeży system po wymienieniu jej.

Edit:

Klawiatura nie działa w windowsie, ale działa w bios’ie
być może windows został źle zainstalowany

mam “darmowego” windowsa.

(JNJN) #19

No kolejne pytanie, czy ,nowa, płyta jest sprawna?

No to jak świeży system, to szeroki wachlarz możliwości.

Uruchom poza swoim systemem linuks z CD, USB i zobacz - wtedy wiesz, czy sprzęt, czy system.

Edit:

I klawiatura na PS2 z reguły zawsze działa: chyba, że uszkodzona, uszkodzone gniazdo PS2 lub jest uszkodzony kontroler na płycie.

(vetrox) #20

klawiatura ps2 po podłączeniu świeci numlock
po wyłączeniu komputera już nie, także chyba działa

zobacze z linuksem.