Problem ze sterownikami Mobile Intel(R) 965


(Awum) #1

Witam, nie dawno dostałem laptopa i on nie jest dość stary i próbowałem sobie na nim zainstalować grę, dosyć słąbą gdyż na moim starym komputerze z roku 2000 działała bez zarzutów... Ten LAPTOP jest o kilka ładnych lat nowszy i na nim ta gra ma na nim bardzo mało fps.. nie to ze ona przycina po prostu ciężko chodzi i myśle ze to moze byc wina sterowników, instalowałem na nim te z internetu ale problem nadal występuje. Chciałbym dodać, że przeglądarki internetowe, wszystkie programy włączają się bez zarzutów.. po prostu super szybko.. mam tylko problem z grami.. da się zainstalować cos żeby działały w miare poprawnie?

Karta Video:

Opis urządzenia Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

Procesor

CPU #0 Intel® Core2 Duo CPU T5670 @ 1.80GHz, 1795 MHz

Laptop posiada 3gb ramu, Windows Vista

model laptopa HP Compaq 6720 s

Dałoby rade znaleźć coś żeby gry zaczęły mi dzialać normalnie? Jestem gotowy na próbowanie różnych sposobów.. Nawet jeśli nie sterowniki to jakieś ustawienią zwiększające płynność gry.. Ma ona 2 tryby działąnia: DirectX i OpenGL na OpenGL gra wygląda jak pokaz slajdów a na DirectX troszkę lepiej ale to nie jest to proszę o pomoc


(nnick) #2

Jaka gra?

Układy graficzne Intela ogólnie raczej nie nadają się do gier - implementacja DirectX i OpenGL'a nie jest w nich idealna i często powoduje różne problemy. A ich wydajność też raczej nie powala. Raczej będziesz musiał sobie granie na tym laptopie odpuścić.


(Awum) #3

Gra RPG NosTale, czyli nic nie jest w stanie mi pomóc?


(Jaro070) #4

Mi na tej grafice DSJ4 na najniższych detalach tnie, a Ty chcesz w NosTale grać. Grafika Intela jest bardzo słaba, gdzieś czytałem, że siedzi tam PowerVX SGX540, który jest np. w Samsungu Galaxy S.


(Seba15) #5

Aż szkoda tłumaczyć dlaczego ........


(Awum) #6

okej, to dzięki za pomoc :slight_smile:


(Seba15) #7

siostrzeńcy grali w nostale i z tego co widziałem tam jest sporo efektów i raczej za duże wymagania na tą grę. Zwłaszcza jak sie nazbiera sporo postaci i zaczną "czarować"


(Awum) #8

mówiłem, mi tam nie przycina jak "czaruja" jest ciagle stala niska liczba fps i czy wylacze programy czy je powlaczam to sie nie zmienia i czy bydla bedzie miliony ;d. Na komputerze z 2000 roku w to grałem bez problemu więc wymagania nie są aż takie wysokie :stuck_out_tongue: