Problem ze sterownikami napędu DVD

Witam i bardzo proszę o pomoc.

Dzisiaj nagle zobaczyłem, że zniknęła ikonka napędu no i w ogóle przestał on działać (ale lampka mryga

i szuflada chodzi).

W menedżerze urządzeń na ikonce stacji dysków CD-ROM/DVD ( Optiarc DVD RW AD- 7220S )

był żółty wykrzyknik, czyli że coś nie tak ze sterami. W oknie stanu urządzenia jest komunikat:

Kliknąłem na Rozwiązywanie problemów i zrobiłem wszystko co tam napisali, czyli

odinstalowałem i powtórnie próbowałem zainstalować- bez efektu.Następna rada czyli

Windows Update również nic nie zmienila i na tym skończyły się pomysły Centrum

pomocy i obsługi tech.

Przypomniałem sobie,że po ostatnim reinstalu systemu zrobiłem backup driverów programem

Driver Checker. Jednak program ten od samego początku pokazywał że owe stery są ok i nawet

nie potrzebny jest ich update. Mimo to próbowałem robić restore ( bez odinstalowywania ,

po odinstalowaniu,i w ogóle kilka innych kombinacji), niestety w niczym to nie zmieniło stanu rzeczy.

Potem pomyślałem, że to może problem hardware a nie softu, więc poszedłem do kolegi ale u niego

nagrywarka chodziła bez zarzutu. Znalazłem też płytkę, która była z nagrywarką (a na niej Nero

i jakiś soft do tego Optiarca). Sam u siebie nie mogłem jej uruchomić ale u kolegi ze

Szczegółów sterownika spisałem ścieżki do plików sterownika (Windows\system32\driver),

a same pliki skopiowałem na pendriva i po powrocie do domu skopiowałem je do swojego folderu

Windows ale okazało się że one tam cały czas są :?

I tak już od popołudnia walczę z tym cholerstwem ale nic nie zwojowałem.

Pomyślałem że na płycie instalatora Windows jest jakaś naprawa (czy odzyskiwanie) systemu ,

no ale przecież napęd nie działa :x

No i po prostu jestem już bliski desperacji, bo do tej pory gdy zdarzały mi się jakieś duże problemy

z systemem i nie dawałem rady tego naprawić to zawsze w ostateczności pozostawała opcja

reinstalacji systemu .

A teraz co? Mimo,że ostatni reinstal robiłem niecałe dwa miechy temu to bym zagryzł zęby i zrobił go

raz jeszcze- gdybym wiedział jak (choć wiadomo że niechętnie).

No i nie wiem już co robić sciana .

Dlatego BARDZO ALE TO BARDZO PROSZĘ O POMOC

i jakieś sensowne rozwiązanie.

Wiadomo że najlepiej żeby to nie był tylko jakiś patent na zrobienie reinstalu ale sposób na uruchomienie

tej nagrywarki (przywrócenie tych cholernych sterów).

_ Mój sprzęt _

Mainboard: Asus M3A78

Chipset: ATI Technologies Inc

Processor: AMD PHENOM II X4 920

Physical Memory: 4096 MB (4 x 1024 DDR2-SDRAM )

Video Card: ATI Technologies Inc ATI Radeon HD 4800 Series

Hard Disk: SAMSUNG (160 GB)

Hard Disk: SAMSUNG (750 GB)

Hard Disk:WDC (250 GB)

CD-Rom Drive: Optiarc DVD RW AD-7220S

Monitor Type: Samsung SyncMaster - 20 inchs

Network Card: Realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Operating System: Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3

jkomandos

I już na koniec SERDECZNIE POZDRAWIAM wszystkich rodaków w tych jakże znamiennych

i historycznych dniach.

podłącz napęd do innego gniazda na płycie głównej i sprawdź w biosie.

Jeśli napęd jest widoczny i poprawnie rozpoznawany przez BIOS komputera, to spróbuj w systemie wykonać to: http://support.microsoft.com/kb/314060/pl

Problem rozwiązany! !!

deFco247 WIELKIE DZIĘKI- sto lat,masę szmalu, szczęśliwej rodzinki, rośnij duży ,i co tam jeszcze Ci się zamarzy.

Naprawdę bardzo mi pomogłeś, a ten link to wspaniala sprawa, mimo, że po angielsku to automatycznie sam rozwiązuje problem :o

Gorąco polecam wszystkim z podobnym problemem.

deFco247 POZDRO =D