Problem ze sterownikami NVIDIA dla GeForce 8600GT

Witam,

mam problem ze sterownikami NVIDIA, otóż gdy próbuję zainstalować sterownik o wyższym numerze wersji niż 270.61 , to po wypakowaniu wyskakuje błąd “Nie można odnależć określonego modułu”. Na tym się kończy. Co może być problemem? Sterowniki sa dobrane do karty, mam service packa 3, próbowałem też usuwać sterowniki programem driver cleaner 3 , bez skutku…

Poszukaj tu: http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Zakładka Sterowniki => Sterowniki Archiwalne i Beta.

Przy instalacji odznacz zakłądkę aktualizacji.

Dokładnie stamtąd ściągałem. Nie włącza mi się nawet ekran instalacji, po prostu pliki się wypakowują do folderu, i wyskakuje ten błąd.

Odinstaluj sterowniki z poziomu panelu sterowania. Następnie wgraj sterowniki podstawowe – te, które wgrywasz przy reinstalacji systemu a następnie wgrywaj kolejne wersje.

Niestety, ale muszę Cię zmartwić. Karty graficzne z serii 8600 GT nie zawsze przyjmują nowe wersje sterowników pomimo tego, że widnieją w ich specyfikacji.

Czasami może pomóc odznaczenie opcji aktualizacji (lub coś podobnego - jest tylko jeden ptaszek do odznaczenia więc sie nie pomylisz) podczas instalacji po przejściu poziomu sprawdzenia zgodności oprogramowania.

Btw. Tylko nie jestem pewny czy taka opcja nie widnieje dopiero od wersji sterownika GeForce 285.58 lub GeForce 295.73.

Jak możesz to zrób screen komunikatu.

ataxia ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Można wziąć pod uwagę że rzeczywiście ten model karty graficznej nie jest kontabilny z wyższą wersją sterownika albo przyczyną może być płyta główna. Ja miałem podobną sytuację z tą różnicą że przyjmowało sterowniki nowsze ale najprostsze gry się cięły. Tak że musiałem bazować na jednym sterowniku bo tylko na tym jednym było dobrze. Póżniej okazało się że coś z płytą było nie tak tylko nie wiem czy model taki czy jakaś usterka czego efektem było że nie było dobrze na nowszych sterownikach. Po wymianie płyty głównej nie było problemów z nowszymi sterownikami karty graficznej więc jednak płyta główna może odgrywać jakąś rolę. A pro po też jechałem i jadę na GeForce i sterownikach Nvidia a płyta główna która była winna to Asus mimo to nie zraziłem się i nowsza jest tej same firmy .

GF 8600GT jest na tyle specyficzną kartą graficzną, że potrafi odmówić posłuszeństwa zarówno przy instalacji nowych sterowników jak i przy współpracy z wybranymi płytami głównymi. Ulubioną płytą główną do odmawiania współpracy jest właśnie, Asus.

Coś w tej karcie było niedopracowane – a właściwie to w jakiejś części jej nakładu produkcyjnego. GF 8600 GTS już pracowała poprawnie.

W marcu pisałem z gościem i niemal identyczna sytuacja od którejś wersji sterownika karty GeForce9400 GT po zainstalowaniu system mu się zawieszał na logowaniu i musiał się cofać do starszych sterowników. Przyjął do wiadomości że płyta główna winna z tym że nie napisał jaka. Tak że wersja serii kart się rozszerza nie tylko z serii 8600GT. Wobec powyższych przypadków stawiałbym ogólnie na brak pełnej kontabilności między płytą główną a kartą graficzną gdzie ujawnia się przy aktualizacji nowszych sterowników a może są nie do końca dopracowane nowsze sterowniki nvidia i dlatego takie przypadki. Nie dawno czytałem artykuł że sterowniki nvidia nie bardzo chcą współpracować z systemem windows 7 i bardziej obciążają procesor w porównaniu ze sterownikami do kart Radeon i w konsekwencji są mniej wydajne porównując jako z tymi samymi parametrami .