Problem ze sterownikami nvidia

Witam!

Wczoraj postanowiłem zrobić dzień aktualizacji wszystkiego co się tylko da na moich komputerach. Wszystko poszło jak po maśle, ale natrafiłem na problem ze sterownikami do grafiki nvidia. Na moim głównym komputerze (PC; Windows 10 64-bit; GTX 1060) program GeForce Experience notorycznie wyświetla komunikat, że instalacja nie może być kontynuowana, bo wystąpił błąd. Na komputerze wyjazdowym (laptop; Windows 8.1 64-bit; GeForce 820M) problem pojawił się już z samym GeForce Experience, ponieważ nie łączył się ze stroną z której pobierał sterowniki (grafika nieaktualizowana od 2017, przez zaniedbanie i rzadkie korzystanie laptopa). W tym wypadku postanowiłem zainstalować sterowniki manualnie (wersje 425.31 - najaktualniejszą jaka była kompatybilna z 820M i Win 8.1) , ale instalator wykrył, że wersja pobranego programu nie zgadza się z Windowsem. Jakieś porady co w tym momencie mogę zrobić?

Hej miałem ten sam problem. Nvidia udostępnia sterownik tylko do jednej karty 820M niestety, udało mi się to obejść skopiowaniem kilkunastu plików z starej wersji sterowników (391.35) które instalowały się poprawnie do nowej wersji (425.31). W ListDevices masz nazwy tych plików i adnotacje do których kart można zainstalować te wersje sterowników. Te pliki znajdują się w folderze Display.Driver i kopiujesz pliki z starej wersji do nowej do tego forderu.
Żeby mieć dostęp do tych plików, to musisz pliki tymczasowe zainstalować w folderze na pulpicie i przed rozpoczęciem instalacji skopiować to wszystko do następnego folderu bo podczas tego błędu pliki tymczasowe automatycznie się usuwają. Jak już to zrobisz to instalujesz te nowsze sterowniki, mi to poszło ale nie wiem jakie będą konsekwencje tego działania bo zrobiłem to 15 min temu. Nie wiem też czy dobrze to opisałem w razie czego pisz :slight_smile: