Problem ze sterownikami pod Ubuntu 10.04

Witam! mam problem. Mam kartę graficzną ATI Radeon HD 4870 i system Ubuntu 10.04 alpha 1. Pobrałełem, najnowsze sterowniki ze strony AMD, instaluje i wyskakuje error chyba na 90 %. Próbowałem również zainstalować sterownik przez System > Administracja > Sterowniki, ale było jeszcze gorzej , teraz piszę z tybu low-graphics

Czy da się aby ta karta dobrze współpracowała z tym linuksem

Edit. mam screen co się dzieje gdy uruchamiam catalyst

zrzutekranubdinicjowani.png

Pozdrawiam

Ryś ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Weź pod uwagę, że 10.04 to przecież wczesna alpha, więc sterowniki mają prawo nie działać. Jeśli nie instalujesz systemu do testów to zainstaluj stabilną wersję 9.10. Jeśli system ma służyć do testów to zainstaluj sterowniki z terminala i wklej błędy, jeśli jednak chcesz używać systemu jako twój główny to jak pisałem instaluj stabilne wydanie.

Tak poza tym próbowałeś tego co podał błąd?

aticonfig.png

Pozdrawiam!

Ryś ,

Co prawda poprawiłeś tytuł tematu, ale gdzie tu konkret? Popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. W poprzedniej wiadomości podałem przydatne linki, z którymi zalecam się zapoznać.

Więcej uwag nie będzie.

https://blueprints.launchpad.net/ubuntu … ry-drivers