Problem ze sterownikami USB

Witam!

Mam problem z sterownikami do usb. Kiedy wchodzę w menedżer urządzeń to obok: rozszerzony kontroler hosta usb2 intel 82801EB - 24DD, uniwersalny kontroler hosta usb intel 82801EB -24d2 , uniwersalny kontroler hosta usb intel 82801EB -24d4, uniwersalny kontroler hosta usb intel 82801EB - 24d7 i uniwersalny kontroler hosta usb intel 82801EB - 24de mam czarny wykrzyknik na żółtym tle. Kiedy kliknę na którąś z w/w pozycji w zakładce ogóle pisze: "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów." Czy da się ten problem jakoś rozwiązać? Próbowałem już odinstalowania spod menedżera urządzeń sterowników i inastalacji najnowszych i dalej to samo.

Jaka płyta główna?

Intel Rock Lake D865PERL

pobierz sterowniki :

http://downloadcenter.intel.com/Product … 9〈=eng

Właśnie problem w tym kwi, że instalowałem już sterowniki do chipsetu i nic to nie daje - dalej eystępuje ten sam problem :frowning:

z rejestrem sobie nie poradzisz, a zatem reinstall systemu, najszybsza metoda.

Aż taki laik nie jestem. :slight_smile: Podaj co trzeba zrobić z tym rejestrem. :slight_smile:

usunąć gałąź HKAY_LOCAL_MACHINE,SYSTEM, CURRENT CONTROL SET, ENUM, i tutaj USB, USBSTORE, USBPRINT (trzeba nadać prawa dostępu dla gałęzi) i restart, powinny się wszystkie porty usb wraz z urządzeniami przeinstalować, oraz kontrolery USB z gałęzi PCI w ENUM, ale te musisz znaleźć spośród innych…

Dzięki! Zastosuje się do instrukcji i napiszę czy pomogło :slight_smile:

Dodane 25.01.2009 (N) 14:50

Niestety nic to nie dało. :confused: Pokasowałem w rejestrze wszystko tak jak pisałeś, zresetowałem kompa i dalej to samo. :frowning:

Dodane 25.01.2009 (N) 16:38

ok, problem rozwiązany- zrobiłem reinstalację windowsa :slight_smile: