Problem ze sterownikami (używany komp)

Czesc

Kupilem wczoraj od kumpla komputer caly, i postanowilem dzis zrobic formata zeby miec go na czysto. Jednak nie mam od niego ani plyt do sterownikow plyty glownej, ani grafiki, ani dzwieku. Prosze o pomoc w znalezieniu ow sterownikow.

Z gory dziekuje bardzo.

Nazwa plyty glownej: Gigabyte GA-8I915G-MF/8I915GV-MF

Mikrouklad plyty glownej: Intel Grantsdale - Gi915G

Karta Wideo: Intel ® 82915G/GV) 910GL Express Chipset Family (128MB)

Karta dzwiekowa: Intel 82801 FB Ich6 - High Definition Audio Controller [b-1]

Jeszcze raz z gory dziekuje.

“Zrobić formata”? Co to za “potworek językowy” ?? :wink:

A w temacie wątku: http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 5g-mf.html

Stery do dźwięku są tu. Grafika jest tutaj.

Podałeś linki do takiej zbieraniny, że strach próbować instalacji… :wink:

Strona Gigabyte jest jedyną stroną producenta płyt głównych (i nie tylko) na której szuka się opisu produktu/sterowników z niesamowitą łatwością i przyjemnością.

Do tego google, do wersji polskiej tej strony pięknie indeksuje, wystarczy czasami wpisać sam symbol płyty (nawet bez słowa gigabyte) i już jesteśmy tam gdzie chcemy.

A niektórzy godzinami szukają sterowników… :wink:

racja :wink:

wszystko masz na stronie gigabyte która podał cedar

czyli Audio, chipset, lan i grafika :wink:

Racja. Nie zauważyłem co jest w linku który podałeś.

Wielkie dzieki za szybko odpowiedz. Ale nadal nie mam ani stera do audio ani grafy, wybaczcie mi ale zielony jestem i tak na “surowo” nie umiem szukac tego a tym bardziej zainstalowac, wczesniej pobralem z http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=winxp32

i wszystko byloby pieknie gdyby wystarczylo zainstalowac je, a tutaj nici, bo trzeba je rozpakowac a nast umiescic w odpowiednim miejscu n kompie;/

Co Ty wypisujesz ?? Z którym masz taki problem? Wszystkie maja instalator, nic ręcznie nie musisz robić !!

Dla Audio ściągasz pierwszy i drugi z tego linka co padałeś i zaczynasz od instalacji tego drugiego, jak skończy to instalujesz ten pierwszy.

PS. Malutka poprawka - właśnie ściągnąłem jeden ze sterowników - po kliknięciu na niego rozpakowuje się on do oddzielnego folderu, po rozpakowaniu wchodzisz do niego, klikasz na ikonkę " Setup.exe" i zaczyna się normalna automatyczna instalacja - nic ręcznie nie robisz.

Aha ok dzięki wielkie za pomoc. Wiec jutro sprawdze na tym kompie co i jak. Jeszcze raz dzieki, jak cos to sie jeszcze odezwe…

Dodane 31.07.2009 (Pt) 15:43

Ok w przypadku audio instaluje najpierw 1 sterownik pozniej drugi, czy w kolejnych (VGA, LAN,) ten sposob polega na sciaganiu wszystkich i instalowaniu po kolei czy wystarczy sciagnac jeden z nich?

Wybaczcie jesli pyt sa irytujace.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Dodane 31.07.2009 (Pt) 18:12

Przy probie instalacji sterow VGA wyskakuje komunikat.

Ten system nie spelnia minimalnych wymagan dotyczacych instalowania tego oprogramowania.

Instalator zakonczy dzialanie.

Pomocy