Problem ze sterownikami w Viście

Witam.

Mam podwójny problem prawdopodobnie coś ze sterownikami. Wczoraj próbowałem zainstalować program Samsung Kies na Viście, ale brakowało mu jakiegoś sterownika MTP Function, próbowałem szukać rozwiązań w internecie, ale albo pojawiał się komunikat o braku zgodności lub braku określonego pliku. Na drugim komputerze z Windows 7 program działa prawidłowo. Drugi problem to wirtualne dyski. Zainstalowałem program Daemon Tools i dostałem komunikat o braku sterownika przez co nie mogłem utworzyć wirtualnego napędu. Próbowałem w necie znaleźć brakujący sterownik - znalazłem i system już go instalował, ale Windows informował, że nie może odnaleźć określonego pliku :?: . Zainstalowałem potem Alcohol 120%, ale też nie mógł utworzyć wirtualnego napędu. :roll:

Mój system to Windows Vista x86 z SP2

Pozdrawiam.

Witam Zainstaluj ten program http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-Clo … 12817.html :smiley:

sebbo14 , chodzi zapewne o ten sterownik : http://www.duplexsecure.com/en/downloads

Łukash Właśnie mam go zainstalowanego… Pojawia się komunikat o braku tego sterownika : dtsoft virtual cdrom device

dymsza4 W tym programie, o którym pisałeś nie pojawia się żadna opcja dotycząca montowania napędu (w tray’u jest tylko Settings i Help) . :!:

Odinstaluj wszystkie programy typu DT ,Alcohol , oraz usuń sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall . Przeczyść rejestr CCleanerem > Restart systemu > Instaluj Alcohol 52%.

Nic to nie dało, nadal nie ma możliwości używania napędów wirtualnych. :frowning:

Włącz kontrole konta użytkownika - nie restartuj - ponownie usuń SPTD > restart > Zainstaluj SPTD przy włączonym UAC.

Nadal nic :frowning:

Jakieś info wyskakuje ?

Właśnie nic nie wyskakuje przy Alcoholu, po prostu nie ma tych napędów i nie da się nic zamontować.

(dla pewności) Próbowałeś :smiley: - wejść w Opcje > Napędy wirtualne > liczba napędów > 1/2 (jak chcesz) > OK

:slight_smile: No pewnie, że próbowałem. Chodzi o to, że kiedy ustawię tę liczbę napędów to niby coś tam skanuje ale nadal ich nie ma.

Hmmm ,sprawdź czy jest plik sterownika sptd.sys w system32\drivers

Jest… :roll:

Wejdź w menedrzer urządzeń > widok > pokaż ukryte urządzenia > sterowniki nie zgodne z pnp > sptd > właściwości - co tam pisze ?

Stan urządzenia : To urządzenie działa poprawnie.

Stan sterownika : Uruchomiono

Wydaję mi się ,że Daemon mógł zostawić po sobie sterownik, który coś tu psoci .Sprawdź jeszcze raz folder drivers (w folderze kliknij prawym na belkę z Nazwa itp > zaznacz Firma) .Sprawdź czy nie ma tam jakiegoś sterownika należącego do Daemon Tools (dtsoft) .

Nie znalazłem żadnego sterownika z Daemona. :frowning:

Próbowałem też zamontować obraz ISO przez polecenie “Montuj obraz” , które pojawia się przy naciśnięciu na nim PPM i dostaję taki komunikat “Za mało pamięci, aby załadować biblioteki dll lub sterownik”.

Pobierz Autoruns > odpal > poczekaj na skan > kliknij w ikonę dyskietki > zapisz plik > spakuj i wstaw , daj link do pliku.

http://www.megaupload.com/?d=AXBVEOFL

Sorki, to miało być zapisane jako plik txt tak?