Problem ze sterownikami - zacinanie się ekranu

Witam. Mam problem, z którym borykam się już od dłuższego czasu. Mianowicie, kiedy zainstaluje sterowniki nowsze niż 314.22 pojawiają się komplikacje. Najczęściej podczas używania przeglądarki komputer zaczyna się “zacinać” na 1-2 sek. Po prostu staje i nic się nie da zrobić. Nie wyświetla się żaden błąd. Później zaczyna zacinać się kursor. Zacinanie nasila się coraz bardziej i w końcu jestem zmuszony powrócić do 314.22. Istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

Używam GTX 560 Ti od Gainwarda.

Używać starszej wersji sterownika, aż Nvidia rozwiąże problem z nowymi sterownikami.

Nie podałeś wersji systemu i czy 32-bit czy 64-bit

Na wszelkie problemy ze sterownikami zawsze używam “Driver Genius Pro” - zawsze mam aktualne sterowniki i nigdy ten program mnie nie zawiódł :slight_smile:

Automatycznie sprawdza każde sterowniki na komputerze i wskazuje, które należy aktualizowac, pobierasz i po kłopocie…

Przynajmniej ja nie szukam po internecie i żadnych problemów ze sterownikami nie mam.

też miałem ten sam problem ze sterownikami i w sumie mam tą samą grafikę tylko innej firmy MSI GTX560TI OC ale sterownik jest ten sam

poprawnie działały mi sterowniki 314.22 na kolejnych wersjach miałem przycinki oraz inne niedogodności prawidłowo działają mi najnowsze sterowniki, które były w becie 331.40 a teraz dowiedziałem się że wyszła wersja stabilna tych sterowników właśnie je instaluje

Windows to 7 home 64 bity.

@falcon89

Na to sam wpadłem :slight_smile:

@djzon

Ja jakoś nigdy nie ufam takim programom. Wolę zrobić wszystko samemu.

@bart86

Na tych najnowszych mam to samo.

Może być tak, że problem dotyczy tylko 560 Ti? Jestem niemal pewien, że gdzieś czytałem komentarz, który dotyczył mojego problemu i też 560 Ti.

Po co Ci nowsze sterowniki?

Myślisz, że jak nowa wersja to już najlepsza? i, że wszystko będzie “śmigać lepiej”?

Wszystko działa na starych ? więc po co zmieniasz?

Nowe wersje sterowników są wydawane głównie dla potrzeb nowego sprzętu. Paradoksalnie na starym sprzęcie nowa wersja sterownika może zaniżać wydajność w starszych aplikacjach lub całkowicie ich nie obsługiwać. Ogólnie stosuję zasadę: jeśli gra jest np. z 2009 roku a karta graficzna z 2008 to należy trzymać się wersji sterownika z 2009 roku i nie instalować z 2008. Piszę tę słowa na przykładzie Dir 2 i Radeona HD 4800. Na starych z 2008 można tylko płynie jeździć na “low detal” a na wersji 2 2008 na “ultra Hinght”

:biggrin: