Problem ze sterownikami - zmiana systemu

Witam

Mój problem polega na sterownikach do mojej karty po zmianie systemu windows XP na Viste, x czas temu ściągnąłem potrzebne sterowniki na płytę DVD aby nie szukać po internecie i się okazuję, że nie pasują pod Viste. W większości grach online wyskakuję mi, że mogę tylko wybrać Direct X5 natomiast Direct X9 (którego mam zainstalowanego) i OpenGL nie wczytuję w ogóle i nie wiem dalej o jaki tu sterownik chodzi? kiedy używałem XP’ka po wgraniu sterownika Catalysta “10-2_legacy_xp32-64_dd_ccc” wszystko chodziło pięknie, pod viste zainstalowałem “10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc” i dalej lipa - Vista 32 bit, Home Basic SP1, obraz się tnie, w gry mmorpg czy online nie można grać bo tylko do wyboru X5. Jaki tego problem? gdyby ktoś podesłał odpowiednie sterowniki do Visty byłbym wdzięczny.

na wszystkie sterownikowe bolączki : DriverPack Solution (uwaga na nieorginalne z zawyżonymi numerkami wersji)

najlepiej pobrać wersje pełną (np wersja DRP_2015_Final.iso ma 11.7GB) bo wówczas uzyskuje się stały plik na HDD i może pełnić funkcje programu typu portable (przenośnego np na pendrajwie)

jeśli jest to plik typu *.iso  niezbędnym jest np : WinCDEmu 3.4 - portable

WinCDEmu to programik emulujący napęd CD-DVD wiec plik *.iso ładnie otworzy bez nagrywania go czy rozpakowywania

po uruchomieniu programu tworzy się wirtualny napęd - obsługa programiku intuicyjna

w okienku programu wskazujemy plik *.iso

w katalogu [Mój Komputer] pojawi się ikonka programu DriverPack Solution) i w nią klikamy

po usuchomieniu DriverPack Solution należy uważnie przyjrzeć się opcjom, gdyż domyślnie aktualizuje on wszystkie sterowniki oraz wszystkie programy użytkowe ze swej bazy danych a i takie instaluje których u siebie nie masz,

ale po rozwinięciu menu można swobodnie odhaczać czy “zahaczać” każdą z osobna pozycję (można też tylko aktualizować same sterowniki bądź same programy)

w zależności od potrzeb i zaufania tworzymy punkt przywracania systemu bądź nie

 

VISTA SP2   32-bit ?

W “cudowne” programy do aktualizacji sterowników nie “wierz” . Przeważnie robią więcej szkody niż jest z nich pożytku . Pamiętaj , że VISTA nie jest już systemem wspieranym przez Microsoft i wielu producentów oprogramowania (np. przeglądarki) . Słowem : kiepski pomysł .

Service Pack 2 32-bit :

Świeżo co zainstalowałem SP2 nadpisując SP1 i wydajność lekko lepsza (wizualnie) i jeszcze jedno, jak wyszukać sterownik odpowiedni do karty graficznej? aby odbierało w grach Directa x9 bądź OpenGL? (direct aktualnie zainstalowany), mam na płycie gotowy sterownik pod nią tylko, że pod system XP - na Viste znalazłem ten sam tylko nie odbiera go system.

http://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

https://download.microsoft.com/download/E/4/1/E4173890-A24A-4936-9FC9-AF930FE3FA40/NDP461-KB3102436-x86-x64-AllOS-ENU.exe

WINDOWS UPDATE ?

GPU ?

model karty to “ATI Radeon HD2400PRO PCI-E” - potrzebuję sterowników do tej karty lecz większość którą instaluję po prostu nie działają, co do Windowsa to update zrobiłem na SP2

Na starym systemie XP z tym samym sprzętem po wgraniu sterownika " 10-2_legacy_xp32-64_dd_ccc" odnajdowało już direct’a w grach natomiast na Viscie ten sam tylko ze zmianą xp na vista " 10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc" nic nie daję, trochę na amd.com pogrzebałem lecz też nic nie znalazłem, mógłby ktoś poradzić w tej sytuacji? byłbym wdzięczny

http://www2.ati.com/drivers/legacy/13-9-legacy_vista_win7_32_dd_ccc_whql.exe

WINDOWS UPDATE - pozostałe poprawki ?

sterownik pomógł, wszystko chodzi pięknie cacy tylko natomiast teraz mam problem z wykorzystywaniem RAM’u przez plik " svchost.exe , svchost.exe (secsvcs), svchost.exe (netsvcs)" i pytanie bo pojedynczy plik exe po uruchomieniu komputera zżera grubo ponad 750 MB, po każdym wyłączonym pojedynczo pliku przeskakuję z jednego na drugi i każdy zżera także ~300-500 MB dopóki się ich nie wyłączy, jaka może być tego przyczyna?

FRST  (nowy temat , bezpieczeństwo) ?

Antywirus ?

WIN+R

SERVICES.msc

WINDOWS UPDATE - RĘCZNY , Odzyskiwanie : Nie podejmuj żadnej akcji x3

WINDOWS SEARCH - WYŁĄCZONY Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji x3

WINDOWS DEFENDER - RĘCZNY/WYŁĄCZONY  ,  Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji x3

WIN+R

EVENTVWR.exe

Wyczyść wszystkie dzienniki zdarzeń (~140 !) .

 

mógłbyś jeszcze napisać w jaki sposób wyczyścić dzienniki zdarzeń?

@edit wyczyściłem wszystkie dzienniki, zaraz włączę od nowa i przetestuje, póki co dzięki za porady :wink:

Żmudna ręczna praca (ostatecznie powinno być : C:\WINDOWS\SYSTEM32\ WINEVT = 9,3 MB) .

Na każdym dzienniku PPM - Właściwości : Maksymalny rozmiar dziennika 1028 (niektóre będą miały wartość minimalną większą) , Wyczyść dziennik , OK .

Zainstaluj sobie CCLEANER i zaznacz : Dzienniki zdarzeń systemu Windows (czyści tylko 5 !)  .