Problem ze sterownikami?

Witam! mam podobny problem: w laptopie philips x58 po reinstalacji z visty na xp nie działa dźwięk. Everest pokazuje to samo co u Crusaderi: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller.

Co mogę zrobić, żeby wreszcie grało? Bardzo proszę o pomoc!

ganisha , pobierz

:arrow: http://www.softwarepatch.pl/plik/4322/Intel-82801-DB(M-ICH-4—AC`97Audio-Controller.html**

Wypakuj pliki. Wejdź w Menadżer Urządzeń, kliknij prawym przyciskiem myszy na niedziałającą kartę dźwiękową i wybierz: “Aktualizuj sterownik…”. Nie łącz sie z witryną Microsoft Update, tylko przejdź do następnej strony i wybierz: Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane), zaznacz: "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania, przycisk: “Z dysku” i wskaż plik inf z pobranego wcześniej sterownika.

Mój komputer->prawoklik->właściwości->sprzęt->menedzer urządzeń Sprawdź czy przy Kontrolery dźwięku, wideo i gier nie ma żółtego wykrzyknika, albo na górze żółteko znakuzapytania. Jeśli coś takiego będzie kliknij na to i odinstaluj sterownik. Za chwile powinien się załączyć kreator dodawania nowego sprzętu, jeśli sie jednak nie załączy to wejdź w panel sterowania i Dodajsprzęt, jeśli masz orginalny windows to klikasz połącz się z witryną microsoft i system sam pobierze odpowiednie dla Ciebie sterowniki z sieci.

by sterowniki ruszyły potrzebujesz zainstalować patch dla UAA high definition audio :-).

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, ale to nie to niestety:/ zainstalowałam już o UAA, z tego drugiego pliku nic nie chce się zainstalować, a w menedżeże znaki zapytania mam przy: audio device on high definition audio bus, mass storage controller, modem device on high definition audio bus, network controller. A może tu nie chodzi o sterowniki do dźwieku tylko gdzieś indziej przekombinowałam? W audio codecs nie da rady nic odinstalować i wszystko wywaliłam, co tam było oprócz MS PCM COnverter (którego się nie dało;))