Problem ze sterownikami

Dobry jestem tutaj pierwszy raz i nie wiedziałem gdzie to napisać. Mam problem ze sterownikami do karty graficznej GeForce 6100 i monitora SyncMaster 710N. Otóż chciałem sobie sciągnąć od producenta sterowniki do karty, najnowsze dla xpka z serii 6. Po ich zainstalowaniu został mi jedynie jeden pixelek paska niebieskiego na górze. Zmieniłem więc sterownik na mojej siostry (ma taki sam komp) ale mam strasznie mało funkcji i rozdzielczość większa od 1024x768 jest 16bitowa, a większe są nawet 4. Ofc u mojej siostry wszystko działa normalnie (sterownik 9.1.3.6). I tutaj wdziera sie problem z monitorem. Myślalem czemu mam coś zjechane. Okazuje się, że mam stera od monitora z 2001 roku, a wtedy jak się nie myle nie było lcd. Moja siostra ma z 2007 roku 3.0.0.0. tylko, że na necie nie moge znaleść, a na stronie producenta zapomnieli o moim monitorze. Wiec takie skromne pytanie co mam zrobic? jakie sterowniki sciagnąć dla karty, a jakie dla monitora i czy mozecie dać zaufane linki?

Pobierz i zainstaluj ForceWare 93.71.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Lead ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Niestety nie znam tego programu i nie chciał bym czegoś zniszczyć.

nVidia:

  1. Unplug nic card or modem from net or disconnect

  2. Remove nvidia from add/remove programs

  3. Reboot into safe mode (F8 during boot up)

  4. On reboot into safe mode WinXP SP1/SP2 will auto detect and install drivers. Just let it do its thing. If you can cancel out of the auto install hardware wizard then skip the rest and run Driver Cleaner! If you can NOT cancel out of auto detect wizard then…

  5. Navigate to device mgr->display adapters->highlight nVidia and click uninstall or remove but don’t reboot

  6. Disable any AntiVirus Software (If you don’t disable is than it could give trouble)

  7. Run Cab Cleaner (not needed, but recommended)

  8. Run Driver Cleaner

  9. Empty recycle bin and reboot

  10. Install the new drivers

Nie rozumiem 4 i 5 punktu dokładnie.

Nie musisz się obawiać. Niczego nie zniszczysz.

Po prostu uruchom program, wybierz “nVidia”, naciśnij “Clean” i ponownie “Clean”.

Po usunięciu sterowników w usuń/dodaj programy i restarcie? Po tym też trzeba resetować?

Dokładnie tak.

Tak.

Po tych czynnościach zainstalujesz ForceWare 93.71.

Lead ,

Jeżeli sądzisz, że tytuł

jest bardziej konkretny niż wcześniej zaprezentowany - to daruj - ale nadal zero konkretu.

Jesteś nowym userem, stąd temat jeszcze nie w Koszu, ale popraw tytuł na konkretny - więcej uwag nie będzie.