Problem ze sterownikiem ACPI

Witam siedzę u kolegi i robię mu formata z xp na windows 7 i tutaj jest problem bo nie dopuści mnie do instalacji ponieważ wyskakuje błąd że brakuje tego sterownika acpi płyta główna to msi-ms7250 rew 2.0 [kgn ultra] nie wiem czym to jest spowodowane proszę o jkaieś rady piszę tam też że aktualizacja biosu może pomóż lecz nie wiem jak to zrobić ani skąd taką aktualizacje pobrać dokładnie pisze coś takiego " Ten komputer jest niezgodny ze standardem interfejsu ACPI (Advanced Configuration and Power Interface). System Windows należy zainstalować na komputerze obsługującym interfejs ACPI. Skontaktuj się z producentem komputera, aby uzyskać aktualizację systemu BIOS, albo zainstaluj system Windows na komputerze zgodnym z interfejsem ACPI."

Cześć

Jakie parametry ma ten komputer?

Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie?

Próbowałeś zaktualizować BIOS?

System oryginalny?

Tak system oryginalny ustawienia przywracałem tzn wyjąłem baterie z biosu a parametry to mobo msi ms 7250 rew 2 2 gb pamięci ram ddr2 procesor AMD athlon[m] 64 procesors 3800+

tak wyjąłem baterie z płyty odczekałem pare minut i znowu a bios nie wiem jak zaktualizować :frowning:

Zrób jeszcze tak:

1.Podczas startu wejdź do BIOSu przez naciskanie klawisza Delete ;

2.Po wejściu do BIOSu naciśnij klawisz F6 , aby przywrócić ustawienia standardowe;

3.Teraz naciśnij klawisz F10 , aby zapisać zmiany i wyjść z BIOSu;

  1. Restart komputera z ponownym zatrzymaniem startu na BIOSie (klawisz Delete);

  2. Teraz przejdź w BIOSie do pozycji " Power Management Features" > Enter i sprawdź, czy w pozycji " ACPI Function" jest Enabled. Jak nie, to tak zrób. Trzeba będzie jeszcze ustawić sekwencję bootowania (Boot Sequence w zakładce Advanced BIOS Features) z CD-ROM jako 1st. Teraz włóż płytę z systemem do napędu, naciśnij F10, potwierdź zmiany, restart i ponów próbę instalacji systemu.

Gdyby to wszystko nic nie dało, to w BIOSie pozycję ACPI Function spróbuj ustawić na Disabled(!) i ponów próbę instalacji systemu.