Problem ze sterownikiem CD/DVD - Windows 8

Mam następujący problem ze sterownikiem (?) napędu CD/DVD w moim netbooku Toshiba NB305 (system Windows 8 Pro).

Kiedy podłączam do komputera modem Huawei E156G (sprzęt pomimo bycia modemem USB korzysta ze sterowników CD), bądź też używam napędu wirtualnego Microsoft (Win8 ma taką funkcję wbudowaną), w menedżerze zadań widać, że przy ikonie sprzętu w kategorii stacje dysków CD/DVD widnieje żółty trójkąt, a sam modem nie zostaje wykryty, tudzież napęd wirtualny nie zostaje zamontowany. Nie pomaga nic, sprawę rozwiązuje dopiero kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dany napęd, następnie ‘odinstaluj’, a potem ‘akcja’ i ‘skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu’. Mimo, iż wtedy zainstalowane zostają sterowniki, które działają, a komputer zostaje uruchomiony ponownie zgodnie z komunikatem, problem występuje nadal, sprzęt jest wykrywany dopiero po ponownym wykonaniu kroków powyżej.

Chciałbym zapytać się – jak można w systemie Windows całkowicie przywrócić oryginalny sterownik CD/DVD? Co innego może być przyczyną? Kiedyś miałem zainstalowane oprogramowanie (Daemon, potem WinCDemu) do napędów wirtualnych, potem je odinstalowałem, może ono coś pomieszało w rejestrze i w systemie?