Problem ze sterownikiem do grafy i pytanie odnośnie oc karty

Witam. Mam problem z bluescreenem. Jego kod to : (0x884DEB28,0x89ACC6B0,0XAA509CBC,Ox00000001) Plik, który prawdopodobnie powoduje bluescreena : ati2dvag. Pisało, że zalecana czynność to update sterownika. Mam pytanie, jaki sterownik jest najlepszy dla tej karty i czy po update sterów nie będę miał problemu jaki występował po update sterów w Radku 1300pro (kilka dni po wgraniu nowych sterów rozdzielczość oraz jakość kolorów zmniejszały się do najmniejszych wartości i nie dało się tego zmienić). Obecnie mam oryginalne stery z płyty (wersja 8.43A). Chciałbym zrobić jeszcze oc grafy, moja grafa ma jakąś technologie PowerPlay, która powoduje zniżanie taktowania rdzenia karty graficznej podczas bezczynności. Czy jak zrobię oc grafy to ta technologia będzie działać ? Dzięki za pomoc

Ta technologia umożliwia redukowanie głębi kolorów, w przypadku gdy laptop jest na bateriach automatycznie jest redukowana do 16bit. Można to wyłączyć w panelu CCC.

Spoko, czyli do oc grafy mam to wyłączyć ? To jaka wersja sterów jest najlepsza do mojej grafy ? (jeśli można proszę o linka), bo ten bluscreen jest denerwujący ;] Czy stery wybrane zgodnie z tą tabelką są wporzo http://ati.amd.com/support/driver.html (wyszło mi że najnowsza dla mojej karty to 8.8 ) ?

Zainstaluj najnowsze i zobacz. Ja wersję 8.8 mam od kilku dni i jak na razie jest OK.

A i jeszcze jedno, przed instalacją nowych dobrze przeczyść rejestr.

A jak będę instalował te stery to czy instalować CCC ? Pytam ponieważ jak miałem wtedy problem ze sterami w radku 1300pro, to CCC wywalał mi błąd. W sumie to CCC nie jest mi potrzebny (zajmuje miejsce w autostarcie :P), a oc grafy będę robił przez riva tuner. Czy jest on potrzebny do prawidłowej pracy grafy, czy same stery wystarczą ?

Same sterowniki wystarczą, lecz będziesz pozbawiony zaawansowanej konfiguracji (co umożliwia CCC). Generalnie ja i tak tego prawie wcale nie używam (mam CCC zainstalowane, lecz jest nieaktywne).

Mushkin ,

zainstaluj bez CCC, wielu użytkowników ma problem, ponieważ CCC blokuje im pisanie literki “ć”, więc zainstaluj same stery :wink:

a i usuń wszystko co ma w nazwię Ati, wtedy przeczyść rejestr i pliki programem CCleaner(d pobrania z Vortalu), restart kompa i dopiero wtedy zainstaluj najnowsze Catalysty :wink:

OK, zrobione. :slight_smile: Chyba tamte stery co dostałem z płytką były jakieś walnięte, bo po uruchomieniu jakieś gry komp wieszał się na pare sekund, a teraz wszystko jest ok. BSOD-ów oby nie było :stuck_out_tongue: Dzięki za pomoc :slight_smile: