Problem ze sterownikiem do karty graficznej ge force fx5500

Niedawno napisałem temat z prośbą o pomoc (http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=13&t=255048), bo komputer sie zawieszał i wyłączał, powodem tego były sterowniki do mojej karty graficznej, więc je usunąłem i zacząłem szukać nowszych, bądź takich co by działały. I tu tkwi problem, szukałem wszędzie, na stronie nvidii, oraz różnych innych stronach, instalowałem sterowniki wersji:

81.98,

93.81,

93.71,

175.16,

175.19,

177.41,

w niektórych wystąpiły błędy, że to niby nie pod moją kartę, a niektóre instalacje zakończyły sie powodzeniem, więc uruchomiłem ponownie komputer i ciągle dział się ten sam problem. Zainstalowałem sterowniki z płyty którą dostałem i po instalacji dałem aktualizuj sterownik i nic, ciągle dzieje sie to samo. Teraz narazie jadę bez sterowników, tylko że nie można oglądać filmów i strony sie wolno przesuwają (zacinają). Ktoś wie jakie by można było sterowniki zainstalować, lub co jest tego powodem?

To nie jest raczej głównym powodem Twojego problemu.To jest raczej coś ze sprzętem.Tak jak w tamtym temacie, zapodaj temperatury i napięcia z BIOSu i(chyba że nie możesz) z Everest’a Ultimate(link był chyba w tamtym temacie).

Komp w środku nie jest zakurzony?

Sterowniki (teoretycznie chociaż) powinno się instaować najnowsze, ale jak z wydajnością jest to już sobie sam musisz dobrać.

w opcjach zasilania w everescie pisze tak:

Właściwości opcji zasilania:

Bieżące źródło zasilania - Prąd sieciowy

Stan baterii - Brak baterii

Pełny okres życia baterii - Nieznane

Pozostały okres życia baterii - Nieznane

Właściwości czujnika:

Typ czujnika - ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:

Płyta główna - 16 °C (61 °F)

Procesor - 38 °C (100 °F)

Aux - 50 °C (122 °F)

SAMSUNG SP0802N - 35 °C (95 °F)

Wentylatory:

Procesor - 2136 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora - 1.33 V

+2.5 V - 1.62 V

+3.3 V - 3.31 V

+5 V - 5.08 V

+12 V - 10.43 V

+5 V - podczas wstrzymania pracy 4.76 V

Debug Info F - 4F FF FF

Debug Info T - 50 16 38

Debug Info V - 53 65 CF BD A3 66 B0 (57)

Sprawdź napięcie +12V w biosie bo dość nieciekawy odczyt tu się pojawił. Możliwe, że przekłamany, podobnie jak odczyt temperatury z płyty głównej (16C trochę mało), więc sprawdź.

Potem włącz test w programie Orthos.

i gdy ten będzie liczył, daj ponownie odczyt z czujników w evereście.

Te co podałem były robione przy załączonym orthosie, jak skończy się test to podam przy normalnym stanie. Temperatura może być taka niska bo dopiero załączyłem kompa, oraz temperatura cały czas skacze, od 15 do 50 stopni.

Jak skacze, to raczej Masz czujnik jest uszkodzony.

Odinstaluj aktualne stery, użyj programu do oczyszczania tak jak wcześniej i zajrzyj na http://www.nvidia.com/object/winxp_175.19_whql.html tam masz aktualne stery i sprawdź na liście products supported czy obsługuje Twoją kartę (niektóre ze sterowników które instalowałeś nie obsługiwały Twojej karty).

Skup się na razie na sterach skoro wcześniej działało wszystko aż nie zacząłeś kombinować na nowo ze sterownikami. Powodzenia :slight_smile: