Problem ze sterownikiem do karty graficznej


(Wolvek) #1

Hej,

Instalowałem ostatnio kumplowi win7 x64, przesiadał się z poczciwego XP'ka, i po zainstalowaniu wszystkich sterów od płyty głównej, później od karty graf zaczął wywalać błąd w stylu "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ,ale odzyskał sprawność". Nie dało się właściwie nic zrobić, bo gdy tyko odpalałem start problem znowu się pojawiał, ekran robił się niebieski (nie bsod, zwykły niebieski :D) i po chwili wracał z powrotem do pulpitu i wyświetlał się ten komunikat.

Odinstalowałem stery ściągnięte ze strony gigabyte'a, pozwoliłem windzie samej zainstalować sterowniki i mimo to błąd znowu się pojawił. Odinstalowałem więc te stery ściągnięte przez winde, i zainstalowałem "standardowy sterownik VGA". Od tamtej pory nie wyrzuciło żadnego błędu, no ale rozdzielczość jest tragiczna.

Po którejś z kolei reinstalacji sterowników, przestał pojawiać się komunikat o sterowniku ekranu i zaczął regularnie po wciśnięciu startu, wyskakiwać bsod z numerem:

STOP 0X000000EA (0X81774538, 0X81A8FC78, 0X8193E490, 0X00000001)

Nie jestem tylko do końca pewny parametrów w nawiasie, ale główny parametr by się zgadzał, na stronie ms jest napisane że to też związane z kartą graficzną.

Karta - Gigabite ati gv-r4852l-512h

Płyta główna - Gigabyte Ga-ep45-ds3r

Pisze o płycie głównej z tego powodu, że na stronie gigabyte'a wyczytałem coś że miała jakieś problemy z vistą, więc zaktualizowałem bios na płycie zawierający niby te poprawki, ale nic się nie zmieniło.

Szczerze mówiąc jestem skołowany i nie wiem jakie sterowniki mam zainstalować, żeby to chodziło.

Pomożecie? :wink:


(falcon89) #2

Jaką wersję sterownika instalowałeś?


(system) #3

Firmowe, pewne sterowniki do tej karty graficznej są tutaj: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/vga_driver_ati_vista_8.62.exe


(Wolvek) #4

http://www.gigabyte.pl/products/page/vg … /download/

Dokładnie ten, który w opisie ma wpisane wsparcie win 7 x64/x86

Standardowy sterownik VGA jest w win7, wiec co to dokładnie jest cieżko mi powiedzieć :wink:

Poraj , dokładnie te ściągnąłem i właśnie z nimi też jest problem …


(falcon89) #5

Sprawdź te http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-vista64.aspx

Użyj Driver Sweeper do usunięcia pozostałości po sterach.

Jak nie zadziałają to pobierz jakieś starsze,ja używam 11.8.


(Wolvek) #6

Falcon89,

Te zainstalowałem jako pierwsze, po nich właśnie mi zaczęło wywalać błędy, nawet o tym zapomniałem. A skąd mogę pobrać starsze stery? Np te których Ty używasz, skoro nie masz z nimi problemu pod win7


(falcon89) #7

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/previous/Pages/radeonaiw_vista64.aspx


(Agatonster) #8

Wolvek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Wolvek) #9

Agaton,

Ja rozumiem,że chcesz utrzymać porządek na forum, ale jak do jasnej ciasnej mam nazwać to, co znajduje się w opisie (treści) tematu? Czytałeś to w ogóle? Wiem że w tytule jest słowo “problem” które jest wymienione w regulaminie jako nieodpowiednie, ale wydaje mi się że użycie synonimu tego słowa raczej nic nie wniesie. Szanuje wasza prace jako moderatorów/adminów, ale to co właśnie napisałeś to chyba lekka przesada.

Facon89, dzięki wielkie, mam nadzieje że uda mi sie go jutro przetestować, o rezultacie poinformuje w tym temacie, no chyba że wcześniej zostanie on usunięty.

Falcon89, niestety nic to nie dało. Instalowałem kilka wersji (10.12 ; 11.8 ; 11.12) i żadna nic nie dała. W czym może być problem? jest ktoś w stanie mi pomóc? W win xp wszystko śmigało elegancko. Jedyne co sie teraz zmieniło, to fakt, że nie wyrzuca blue screena tylko wyskakuje znowu komunikat o “strerownik ekranu przestał działać”.

Anybody, anyone?