Problem ze sterownikiem dźwięku

Witam. Jestem tu nowy i jednocześnie chciałbym się przywitać. Ostatnio postanowiłem zrobić formata i zainstalować system od nowa. Wszystko ładnie pięknie, załadowałem Win XP. Mój komputer ma swoje najlepsze lata za sobą, podzespoły są już troszkę wysłużone, dlatego są problemy największe ze sterownikami do płyty głównej. Posiadam EPoX’a EP-8rda3i. Sterowniki do płyty znalazłem, łączy się z netem, karta graficzna też ma sterownik wgrany. Problem w tym, iż pobrany przeze mnie sterownik dźwięku nie chodzi ;/ Zainstalowałem do Realtek’a AC’97 driver i dźwięku nie ma. Winamp wykrzykuje, że brak mu jakieś DirectSound’a i sterowników… w BIOSIE już zmieniłem z AUTO na DISABLED i dalej nic … Czy ktoś mógłby mi pomóc ?? Wiem, że już był podobny wątek, ale rok temu, chciałbym poruszyć ten temat na nowo, ponieważ teraz ja jestem w potrzebie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich userów. :slight_smile:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic493741.html

Widziałem już te stery… strona epox’a wchodzi, wybieram sterownik, klikam download i stoi … potem komunikat, że połączenie zostało zerwane w trakcie wczytywania strony … i tak w kółko.

PS: Sprawdzam jeszcze tą Ruską stronkę …

Dodane 29.04.2009 (Śr) 15:44

Pobrałem sterownik C-Media z ruskiej stronki z linku elektrody, ale wyskoczył jakiś problem podczas instalacji … Komunikat:

Co robić ?

Dziwna płyta, podają, że może mieć dwa kodeki Realteka lub CMedia, musisz sprawdzić najlepiej bezpośrednio na płycie jaki masz chip lub w instrukcji do tej płyty.

Nie mam papierów do tej płyty, jest z drugiej ręki kupiona kilka lat temu bez sterowników, bez instrukcji, sama płyta nawet bez pudełka. Jest na Chipsecie nForce 2, ale stery nForce nie łapią.

Wygląda na kodek CMedia, ale sprawdź na płycie - małe chipy.

Szukaj wersji steru CMedia :

Spoko poszukam, jak do tej pory instalowałem stery CMedia 5.12.01.0042, dam znać o postępach.

PS: Dodam jeszcze, że zawsze instalował nam stery infoprmatyk, zawsze było to CMedia, przypomniałem sobie !!

Dodane 29.04.2009 (Śr) 17:06

Szukam już ponad 20 minut i znaleźć nie mogę … albo jakieś Driver Updatery albo płatny download, a niektóre linki odsyłają do epox.com, który nie zaskakuje …

Dodane 29.04.2009 (Śr) 22:10

Proszę pomóżcie mi, siedzę na kompie bez dźwięku już trzeci dzień … :((