Problem ze sterownikiem karty graficznej, błąd instalacji

(matekadamczak) #1

Mam problem, a właściwie kolega ma. Ma komputer z procesorem Intel i3 2310M (laptop bez systemu) i kartą grafiki GeForce 520M. Kolega ma legalną Vistę, więc sobie ją zainstalował i ma problem. Przy próbie instalacji sterownika drugiej karty graficznej instalator wyrzuca błąd, że nie może odszukać takiego sprzętu.

W komputerze są 2 karty - Intel HD 3000 i wspomniany GeForce. Ta pierwsza chodzi bez problemu. Wszystko opiera się o system Optimus. O co chodzi?

(rgabrysiak) #2

Sterowniki pobrane ze strony producenta laptopa czy producenta karty graficznej (odpowiednio Nvidia i Intel)?

Czy najpierw instalowane były sterowniki do kart Intela?

Czy inne sterowniki są zainstalowane, w tym do chipsetu?

matekadamczak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(matekadamczak) #4

Próbowałem sterowniki i ze strony producenta laptopa i ze strony nVidii, oczywiście najpierw instalowałem sterowniki od Intela. Stery od chipsetu też zainstalowane

(rgabrysiak) #5

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Możesz jeszcze spróbować zainstalować sterownik Intela, restart i dopiero później spróbować instalacji sterownika Nvidia.

I jeszcze jedno czy karta NVIDI jest widoczna w BIOSie?

(matekadamczak) #6

W tym laptopie bios jest na tyle ograniczony, że nie pokazuje bardziej szczegółowych informacji niż model procesora…

(djkamil09061991) #7

W menedzerze urządzeń widoczna jest ta karta albo jakiś wpis ze znakiem zapytania? jeśli tak to zawsze możesz sprawdzić reczną instalacje.

(matekadamczak) #8

Widoczna jest pod nazwą Standardowa karta graficzna VGA. Próbowałem ręcznej instalacji, twierdzi, ze ma zainstalowane najodpowiedniejsze sterowniki

(djkamil09061991) #9

Tak twierdzi jak zrobiłeś ręczną aktualizacje ale w zły sposob z tego co kojarze, daj na tym wpisie aktualizuj sterownik, następnie “przeglądaj moj komputer w poszukiwaniu sterownika” potem “pozwol mi wybrac z listy sterowników” nacisnij przycisk “z dysku” i tak wskaz go. Jeśli to nic nie da, to daj prawym przyciskiem myszy na ten wpis daj odinstaluj następnie restart kompa i wtedy sprawdz.

(matekadamczak) #10

Próbowałem niestety bez skutku, jakiś beznadziejny przypadek

(falcon89) #11

Nvidia Optimus działa tylko na Windows 7 http://www.nvidia.pl/object/LO_optimus_ … rs_pl.html

(rgabrysiak) #12

Faktycznie moje niedopatrzenie. Rozwiązanie NVIDIA Optimus wykorzystuje nowe rozwiązania wprowadzone w Windows 7 a autor już w pierwszym poście zaznaczył że problem dotyczy Windows Vista.

(matekadamczak) #13

A jest możliwość, aby działała tylko karta nVidii?? zaznaczam, że w BIOSie nie ma opcji wyłączenia HD3000

(rgabrysiak) #14

Możesz spróbować wyłączyć karte zintegrowaną z poziomu menadżera urządzeń. Następnie restart i próba instalacji sterowników Nvidii. Chociaż nie wiem czy to coś da.

(falcon89) #15

Jak wyłączysz integrę to zgaśnie ci ekran (to podstawowa grafika).

(matekadamczak) #16

To już próbowałem. Nic nie daje. Czyli pozostaje kupno Win7.