Problem ze sterownikiem karty graficznej, błąd instalacji

Mam problem, a właściwie kolega ma. Ma komputer z procesorem Intel i3 2310M (laptop bez systemu) i kartą grafiki GeForce 520M. Kolega ma legalną Vistę, więc sobie ją zainstalował i ma problem. Przy próbie instalacji sterownika drugiej karty graficznej instalator wyrzuca błąd, że nie może odszukać takiego sprzętu.

W komputerze są 2 karty - Intel HD 3000 i wspomniany GeForce. Ta pierwsza chodzi bez problemu. Wszystko opiera się o system Optimus. O co chodzi?

Sterowniki pobrane ze strony producenta laptopa czy producenta karty graficznej (odpowiednio Nvidia i Intel)?

Czy najpierw instalowane były sterowniki do kart Intela?

Czy inne sterowniki są zainstalowane, w tym do chipsetu?

matekadamczak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Próbowałem sterowniki i ze strony producenta laptopa i ze strony nVidii, oczywiście najpierw instalowałem sterowniki od Intela. Stery od chipsetu też zainstalowane

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Możesz jeszcze spróbować zainstalować sterownik Intela, restart i dopiero później spróbować instalacji sterownika Nvidia.

I jeszcze jedno czy karta NVIDI jest widoczna w BIOSie?

W tym laptopie bios jest na tyle ograniczony, że nie pokazuje bardziej szczegółowych informacji niż model procesora…

W menedzerze urządzeń widoczna jest ta karta albo jakiś wpis ze znakiem zapytania? jeśli tak to zawsze możesz sprawdzić reczną instalacje.

Widoczna jest pod nazwą Standardowa karta graficzna VGA. Próbowałem ręcznej instalacji, twierdzi, ze ma zainstalowane najodpowiedniejsze sterowniki

Tak twierdzi jak zrobiłeś ręczną aktualizacje ale w zły sposob z tego co kojarze, daj na tym wpisie aktualizuj sterownik, następnie “przeglądaj moj komputer w poszukiwaniu sterownika” potem “pozwol mi wybrac z listy sterowników” nacisnij przycisk “z dysku” i tak wskaz go. Jeśli to nic nie da, to daj prawym przyciskiem myszy na ten wpis daj odinstaluj następnie restart kompa i wtedy sprawdz.

Próbowałem niestety bez skutku, jakiś beznadziejny przypadek

Nvidia Optimus działa tylko na Windows 7 http://www.nvidia.pl/object/LO_optimus_ … rs_pl.html

Faktycznie moje niedopatrzenie. Rozwiązanie NVIDIA Optimus wykorzystuje nowe rozwiązania wprowadzone w Windows 7 a autor już w pierwszym poście zaznaczył że problem dotyczy Windows Vista.

A jest możliwość, aby działała tylko karta nVidii?? zaznaczam, że w BIOSie nie ma opcji wyłączenia HD3000

Możesz spróbować wyłączyć karte zintegrowaną z poziomu menadżera urządzeń. Następnie restart i próba instalacji sterowników Nvidii. Chociaż nie wiem czy to coś da.

Jak wyłączysz integrę to zgaśnie ci ekran (to podstawowa grafika).

To już próbowałem. Nic nie daje. Czyli pozostaje kupno Win7.