Problem ze sterownikiem karty muzycznej

Witam wszystkich

Kupiłem (a właściwie mój tata kupił) w angli laptopa z vista niestety. Na poczatku nawet sie cieszyłem ze mam viste ale jak przyszło co do czego wgrac jakis program to jedna wielka lipa. Wreszcie sie zdenerwowałem i wgrałem XP-ka (sp2) no i zaczeły sie schody trzeba wgrywać po kolei wszystki stery z graficzną sobie poradziłem z sieciową tez, ale z muzyczną sie męcze od tygodnia dobra do rzeczy zrobiłem raport Everestem:

Płyta główna:

Typ procesora Mobile , 1733 MHz (7.5 x 231)

Nazwa płyty głównej Brama

Mikroukład płyty głównej Intel Calistoga i945GM/PM

Pamięć fizyczna 1014 MB (DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Phoenix (11/27/06)

Ekran:

Karta wideo Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (128 MB)

Karta wideo Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (128 MB)

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB]

Multimedia:

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller

[Płyta główna]

Właściwości płyty głównej:

Producent Gateway

Wersja 77.09

Numer seryjny QTFAJJ70501086

Chyba takie dane wystarcza jak cos to dopisze .

Szukałem na forach, na stronkach ze sterownikami i na stronie producenta (gateway) i nic nie znalazłem i proszę was o pomoc za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki

A sterowniki z Visty nie działają (tak się czasami zdarza w laptopach)?

Najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty dzwiekowej ;/ sciaga sie plik 60kb a w nim 2 pliki: ac97ich4.sys i oem34-informacje instalatora i yy jak to zainstalowac sorry ze tyle pytań ale nie jestem super mądry :lol: (aha zapomniałem dodać ze w menadzeże urządzeń dałem przez przypadek odinstaluj sterownkik :expressionless: i znikło z listy :expressionless: ale z tym sterwonikiem to nie wiem co zrobić :slight_smile:

kliknij w poszukiwaniu nowych urządzeń i zainstaluj z folderu gdzie jest sterownki (plik sys i inf)

Pod koniec instalacji sterowników karty dzwiękowej pokazało że był błąd (kod 10) zrobiłem juz wszystko i nic nadal dzwięku nie ma :cry:

no i nadal nie chodzi dzwięk zrobiłem wszystko jak trzeba i wyskakuje błąd (kod 10) i nie mam pojęcia co dalej zrobić. Wgrałem już dziesiatki sterowników i nic nadal cisza :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: jak wy mi tu nie pomożecie to koniec :frowning:

Jaki to laptop ? (producent, model)

to jest tak:

Gateway

model:MT6832b

jak cos to tu jest http://www.hotukdeals.com/forums/showth … p?p=444918

i co da się coś zrobić?? Bo jakoś mi sie nie uśmiecha wgrywanie visty :? ale trudno jak trzeba będzie to to zrobie :-x no to czekam czy da sie ten dzwięk jakoś zrobić czy nie?? Jak nie to trzeba sie przeprosić z Vista :roll:

Niektóre sterowniki (te HD) wymagają zainstalowanego sp1 (koniecznie jeden). Wiem, że można mieć XP SP2, ale bez sp1. Zainstalowanie sp1 po sp2 nie jest możliwe. Radzę ponownie zainstalować system bez SP2 i zacząć aktualizację systemu od sp1.

albo specjalnej łatki z WU…

No już prędzej te łatki ale skąd je wziąć ??

Windows Update

no nie wiem nie wiem a co mi tam dobra przeinstaluje system i nie bede wgrywał sp2, wgram sterowniki od nowa i zobaczymy jak nic nie da to wgram viste :?