Problem ze sterownikiem pamięci USB - Nieznane urządzenie

(wojtekadams) #1

Witam,

mam problem - tak jak w temacie :confused:

dostałem kompa ma którym jest system Vista i owy system M$ nie rozpoznaje pamięci USB - większość penów rozpoznaje jako "Nieznane urządzenia" drugie jako "sterownik woluminu systemu plikow" i zawiesza explorera. W necie znalazłem kilka wątków na ten temat przykładowo:

i żaden nie pomógł.

Nie mam już pomysłów co może być nie tak - oczywiście system jest świeżutki i z zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami (SP2).

Z tego co wyczytałem problem spowodowała poprawka KB938371 :confused: kurcze mamy rok 2012 a nadal na to nie ma normalnego fixa? czy ktoś z was walczyl z tym problemem i wygrał ? prosze o pomoc :frowning:

w innych wątkach z 2008 roku - problem rozwiązywany był przez ponowną instalację Visty, a u mnie najśmieszniejsze jest że to jest problem na świeżym systemie ...

(eddie71) #2

W artykule z linku jest o laptopie HP ProBook 4310s.

Czy o ten laptop chodzi?

(wojtekadams) #3

laptop tu jest jednym z przypadków na których sie to zdarza. u mnie jest to plyta gigabyte (komputer stacjonarny)

(eddie71) #4

Spróbowałbym zainstalować od nowa sterowniki do płyty głównej,odpowiedzialne za USB.

Najlepiej ściągnąć najnowsze ze strony producenta płyty.

(wojtekadams) #5

było, nie pomogło :expressionless:

-- Dodane 07.04.2012 (So) 14:01 --

Problem leżał w driverach do karty bezprzewodowej tp-linka tl-wn422g - po jej odlaczeniu wszystko dzialalo jak nalezy.