Problem ze sterownikiem USB do aparatu Fuji

Cześć,

Mam następujący problem:

Posiadam aparat Fuji F31fd i kompa z syst. operacyjnym XP Professional '02.

Do aparatu mam oryginalne oprogramowanie dołączone na płycie CD. Niestety kiedyś po reinstalce przypadkiem podłączyłem aparat przez kabel USB przed zainstalowaniem sterowników i całego oprogramowania. Teraz mam oczywiście problem, bo menedżer urządzeń pokazuje mi błąd sterownika. Co ciekawe nie da się go zainstalować z płyty. Ściągałem też wszystkie wersje ze strony Fuji, ale dalej to samo. Pamiętam, że swego czasu przeinstalowałem nawet system, ale nic to nie dało.

Do tej pory zgrywałem zdjęcia na laptopa (tam wszystko śmiga bez problemów, ale najpierw zainstalowałem oczywiście sterowniki), ale teraz go już nie mam i został mi jedynie PC.

Zdjęcia można zgrać tylko przez kabel USB i oryginalne oprogramowanie. Komputer nie widzi go jako pamięć masowa i nie da się go też przełączyć w taki tryb. Nie mam też czytnika kart, a muszę jak najszybciej zgrać te fotki.

Ktoś pomoże?

Cześć.

  1. Czytnik kart kosztuje 10 - 20 zł. Zawsze warto mieć na wszelki wypadek.

  2. Wyjmij kartę SD z aparatu i przełóż do laptopa do czytnika wbudowanego. 10 sek. i masz wszystko zgrane.

  3. Zainstaluj sobie to: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Odinstaluj sterownik od Fuji i przeczyść system CCleaner-em. Zainstaluj od nowa, przestrzegając procedur (najpierw instalka, potem podłączanie)

  1. Tak naprawdę sterownika potrzebujesz tylko do zaawansowanych opcji (Bluetooth, montaż itp.) Jeśli podłączysz aparat (po odinstalowaniu sterownika)

jest szansa, że będzie Fuji widoczny w oknie “Mój komputer”. Wtedy nawigujesz w nim tak, jak w twardym dysku i możesz skopiować fotki do innego folderu.

Sam tak robię, mam Canon Power Shot A610.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Masz rację, czytnik kart będę musiał kupić ale zawsze było mi “nie po drodze”. Niemniej jutro chyba wybiorę się wreszcie do sklepu.

Zrobiłem tak jak napisałeś i dodatkowo przeczyściłem jeszcze komputer programem RegCleaner. Po wszystkim zainstalowałem oryginalne oprogramowanie, zresetowałem kompa i podłączyłem aparat.

Niestety nie pomogło i po włączeniu pojawił mi się kreator dodawania sprzętu :-/ Wyskoczyła także standardowa informacja o braku sterownika (USB PTP Camera). Niestety ten aparat nie będzie widoczny w “moim komputerze”. Może da się coś zrobić w edytorze rejestru? Sam już nie wiem, bo próbowałem chyba wszystkiego. Niestety znawca komputerów ze mnie żaden. Najgorsze jest to, że kiedyś wszystko działało, tylko przez własną głupotę mam teraz problem. Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki, będę wdzięczny. Mimo wszystko chciałbym, żeby zgrywanie zdjęć przez USB było możliwe.

Zaktualizuj sterownik od USB w komputerze.

J.W. od chipsetu płyty głównej.

Dokop się w instrukcjii od Fuji, czy aparat ma być włączony, czy nie ,podczas pierwszego podłączenia (podczas instalacji).

To ważne, bo np. u mnie (Canon) aparat musi być włączony oraz ustawiony na MENU albo przeglądanie obrazów, inaczej klops.

Zobacz czy kabel, którym podłączasz Fuji (zakładam, że to mini USB) jest sprawny (koszt kilka zł).

Czy na innym kompie/lapku wszystko działa? Oby USB nie było uszkodzone.

Sterowniki zaktualizowane, ale problem wciąż występuje. Z jedną małą zmianą. Teraz po podłączeniu USB zamiast charakterystycznego, “podwójnego” dźwięku, jest taki szybki “potrójny”. Nie pojawia się już kreator dodawania sprzętu. W menedżerze urządzeń bez zmian, tj. mam informację, że sterownik do urządzenia (bo nawet go nie rozpoznaje) nie jest zainstalowany.

Instrukcja mówi, żeby zainstalować oryginalne oprogramowanie, a potem podłączyć aparat poprzez USB, włączyć i tyle. Nie wymaga on żadnych ustawień, aby włączyć go w tryb USB. Kabelek jest na 100% sprawny; całość po poprawnej instalacji działa bez zarzutu na innych komputerach :-/

Nie wiem, czy masz Service Pack 3: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Jeżeli nie to doinstaluj.

Spróbuj dodać sprzęt “ręcznie” i wyszukać sterowników w Windows Update.

Pierwszy problem z USB usuwał SP2 w windows xp .

Wielkie dzięki za Wasze podpowiedzi, ale niestety problem wciąż występuje. SP3 miałem (a SP2 jest w nim zawarty), więc to nie to.

Ręcznie też nie mogę dodać sprzętu. Chyba jestem za “cienki” na to, żeby temu zaradzić. Może pomoże gruntowna reinstalka systemu, chociaż szczerze mówiąc dla takiej “■■■■■ółki” nie mam na nią ochoty.

Kupiłem jednak czytnik kart (co ciekawe na allegro, bo w 3-ech sklepach w okolicy nie mieli o_0), więc problem połowicznie rozwiązany :wink:

Może przy okazji pomoże mi znajomy informatyk, bo ja już wymiękam.

Dzięki raz jeszcze.