Problem ze sterownikiem Wifi / Czy to jeszcze software czy już hardware?

Witam, laptop Dell Inspirion5537 - problem pojawiał się na win8, po formacie i wgraniu win 10 przez kilka uruchomień systemu wifi działało bez zarzutu, na tą chwilę pojawia się w takich konfiguracjach jak na załączonym obrazku - czyli pod dwoma różnymi nazwami sterownika lub jego BRAK jak w chwili obecnej. W przypadku próby instalacji sterownika ze strony producenta, wywala błąd i log pokazuje że urządzenie nie jest wykryte przez komputer.

1

2

3

Wnioskuję że skoro problem zaczął się dziać po pierwszym z formatów, być może brakuje oprogramowania ze strony producenta, które możesz wgrać, i zacznie wyszukiwać sieci.
Prawdopodobnie zadziała z 8.1. Ale znikająca pozycja w menadżerze to może być inny problem.

Nie masz w laptopie jakiegoś fizycznego wyłącznika wifi? Moze skrótem klawiszowym wyłączasz sobie kartę? (chociaż nie wiem czy wtedy znikalaby z menadżera urządzeń)

1 polubienie

Miałem podobny problem, okazało się że z poziomu systemu było urządzenie wyłączone, a w menadżerze urządzeń było widoczne. podobnie ze sterownikami, czasami warto dobrać starszą wersje bo najnowsze nie działają na tym komputerze. To nie wina systemu, a urządzenia.

Niestety, to w pierwszej kolejności szukałem.

Win 8.1 czy 10 ta sama kicha, spróbuje poszukać starszych sterowników. Pytanie tylko czemu menadżer urządzeń nie rozpoznaje sprzętu? Mam jakiegoś tp-linka na usb … no ale lubie jak wszystko śmiga

Zobacz najwyżej jeszcze w BIOS-ie czy ktoś Ci nie zrobił psikusa, i przywróć najwyżej do ustawień domyślnych.

Aktualizacja sterowników ze strony producenta, aktualizacja UEFI zrobiona?
W zarządzaniu energią (chyba) spróbuj wyłączyć tryb usypiania karty sieciowej. (np. Linuksy czasem mają problemy z wybudzaniem karty z tego stanu)