Problem ze sterownikiem

Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem bety Valorant. Jednak nie mogę zagrać gdyż anti cheat wyrzuca mi grę. Po skontaktowaniu się z supportem oraz wysłaniu logów dostałem informacje że wyrzucanie jest spowodowane przez wadliwy plik. Użyłem w Uruchamianiu komendy sigverify i pokazało mi że mam jeden nie podpisany cyfrowo plik o nazwie rzs3wizardpkg.exe . Jest to najprawdopodobniej pozostałość po Razer Synapse. sigverify pokazuje mi położenie pliku lecz nie po wejściu w dany folder, pliku tego tam nie ma. Czy wie ktoś może jak usunąć ten plik/sterownik ?

PS. przepraszam jeżeli zła kategoria ale nie wiedziałem jaka :wink:

Nie dam gwarancji, że się uda, ale Autoruns ma sekcję, gdzie pokazuje sterowniki uruchamiane razem z systemem i można tam odhaczyć ten niepożądany (ale ostrożnie!)

To wcale nie jest proste - bo skoro plik wykonawczy uruchamia się z systemem, to on jest - nawet gdy wyrzucony z folderem instalacyjnym, to jest w chronionych i ukrytych folderach. Tylko - żeby zacząć, trzeba w harmonogramie zadań znaleźć i usunąć folder zadania bo jest ustawione, żeby uruchamiało się z systemem. Drugie - chodzi o zezwolenie programom w zaporze, - popatrzyć pozostałości, nawet trzeba popatrzyć w usługach skoro wywołuje proces.
Następne kroki, to użycie wyszukiwarki everything i odznaczenie w opcjach folderów - widok - ukrywanie chronionych, ukrywanie rozszerzeń i zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów.
Everytching po wszystkich nazwach tego programy wyszuka wszystko - usuwać. A jakby było zablokowane usuwanie, to zrobić w trybie awaryjnym systemu. Przedostatnim krokiem jest pobranie programiku i spolszczenia refistry find. Po wypakowaniu zawartość spolszczenia wkleić do folderu programu - uruchomić jak admin, W menu edycja kliknąć w znajdź i wpisujesz po kolei wszystkie nazwy związane z tym programem - i usuwasz. To koniecznie, bo nawet po sprzątnięciu plików pozostają odwołania i ścieżki w rejestrze i będą errory w razie pozostawienia czegokolwiek.
Ostatnie - to utworzyć nowy punkt przywracania systemu i usunąć wszystkie poprzednie, bo i do nich pozostawały w rejestrze wpisy i pozostałości po Razer Synapse. sigverify.
To by było na tyle. W opcjach folderów wrócisz do poprzednich ustawień i będzie OK.

Dzięki wielkie, na początku nic nie pomagało, dopiero użycie przeglądarki Everything pomogło.

1 polubienie