Problem ze sterownkami do kontrolera SATA


(Discoveries) #1

Posiadam Dell Optiplex 745 oraz dysk twardy WD800JD. Przy próbie instalacji Windowsa XP otrzymuję error 0000007B. Jest to spowodowane brakiem sterowników do kontrolera SATA (coś w stylu http://walendowski.com/2011/07/03/insta ... dego-sata/).

Na stronie della brak odpowiednich sterowników SATA pod ww. dysk twardy. Zaktualizowałem tylko BIOS, lecz to również nie pomogło

Ktoś wie czego jeszcze mógłbym spróbować, by ruszyć dalej tą instalację?


(bogdanos0) #2

jedynie co przychodzi mi do głowy to możesz przygotować własną płytkę instalatora WindowsXP już ze sterownikami do tego kontrolera,

są różne darmowe programy pomagający utworzyć własną płytę z instalatorem systemu Windows, ty dodatkowo będziesz musiał znaleźć sterowniki pod WinXP i je wgrać na tą płytkę do odpowiedniego folderu (albo pendrive, polecam instalację systemu z pendrive (oszczędność czasu))


(Discoveries) #3

Wiem o co chodzi, bo zostało to wyjaśnione chociażby w tym linku, który wcześniej podałem (tzn. http://walendowski.com/2011/07/03/insta ... dego-sata/), lecz problem w tym, że takowych sterowników nie ma, bądź nie mogę znaleźć.


(Dimm Dna) #4

http://www.dell.com/downloads/global/pr ... hspecs.pdf

CHIPSET Intel® Q965 (ICH8) Express Chipset

Na stronie intela są wersje tylko dla stacji dyskietek:


(Cluh) #5

Witam,

Ścigasz aplikację http://driverpacks.net/applications/dri ... base/10.06 a do niej paczkę driverów do sterowników sata http://driverpacks.net/applications/dri ... base/10.06, integrujesz je z płytką instalacyjną windows XP i gwaratuję Ci iż nie będziesz miał problemu z instalacją.

Pozdrawiam i w razie pytań proszę o kontakt.

-- Dodane 04.07.2012 (Śr) 20:46 --

Witam ponownie,

prawidłowy link do sterowników sata http://driverpacks.net/driverpacks/wind ... rage/12.06

Pozdrawiam


(Discoveries) #6

Dzięki wielkie za rady. Niestety, integracja tych sterowników z driverpacka nie pomogła. :? Po zbootowaniu wciąż otrzymuję ten sam error. Z taką tylko różnicą, że ekran ładowania trwa nieco dłużej (wiadomo, więcej zintegrowanych sterowników).