Problem ze sterownkami do kontrolera SATA

Posiadam Dell Optiplex 745 oraz dysk twardy WD800JD. Przy próbie instalacji Windowsa XP otrzymuję error 0000007B. Jest to spowodowane brakiem sterowników do kontrolera SATA (coś w stylu http://walendowski.com/2011/07/03/insta … dego-sata/).

Na stronie della brak odpowiednich sterowników SATA pod ww. dysk twardy. Zaktualizowałem tylko BIOS, lecz to również nie pomogło

Ktoś wie czego jeszcze mógłbym spróbować, by ruszyć dalej tą instalację?

jedynie co przychodzi mi do głowy to możesz przygotować własną płytkę instalatora WindowsXP już ze sterownikami do tego kontrolera,

są różne darmowe programy pomagający utworzyć własną płytę z instalatorem systemu Windows, ty dodatkowo będziesz musiał znaleźć sterowniki pod WinXP i je wgrać na tą płytkę do odpowiedniego folderu (albo pendrive, polecam instalację systemu z pendrive (oszczędność czasu))

Wiem o co chodzi, bo zostało to wyjaśnione chociażby w tym linku, który wcześniej podałem (tzn. http://walendowski.com/2011/07/03/insta … dego-sata/), lecz problem w tym, że takowych sterowników nie ma, bądź nie mogę znaleźć.

http://www.dell.com/downloads/global/pr … hspecs.pdf

CHIPSET Intel® Q965 (ICH8) Express Chipset

Na stronie intela są wersje tylko dla stacji dyskietek:

Witam,

Ścigasz aplikację http://driverpacks.net/applications/dri … base/10.06 a do niej paczkę driverów do sterowników sata http://driverpacks.net/applications/dri … base/10.06, integrujesz je z płytką instalacyjną windows XP i gwaratuję Ci iż nie będziesz miał problemu z instalacją.

Pozdrawiam i w razie pytań proszę o kontakt.

Dodane 04.07.2012 (Śr) 20:46

Witam ponownie,

prawidłowy link do sterowników sata http://driverpacks.net/driverpacks/wind … rage/12.06

Pozdrawiam

Dzięki wielkie za rady. Niestety, integracja tych sterowników z driverpacka nie pomogła. :? Po zbootowaniu wciąż otrzymuję ten sam error. Z taką tylko różnicą, że ekran ładowania trwa nieco dłużej (wiadomo, więcej zintegrowanych sterowników).