Problem ze stronką dobreprogramy.pl

Ostatnio zauwazyłem ze tak po 21.00 ciężko jest mi się połączyć z tą stroną. U moich kumplach jest to samo. Czy ktoś wie coś na ten temat ?

u mnie czasami sie wolno łoczy po 21 ale czasami w 2 s. !!

Nic takiego u mnie nie zauważyłem :slight_smile:

U mnie też tak jest, ale zdarza w różnych porach dnia. Ale po paru minutach wszystko wraca normy.

ja przez 2 h nie mogłem się połączyć, ale teraz już jest ok, zobaczymy jutro.

U mnie podobnie

mam to samo co detektyw - przychodzi godz 21 22 tragedia czekam po 2 minuty na otwarcie strony

U mnie jest identycznie.

U mnie to samo zwłaszcza dzisiaj po 21 wogołe nie mogłem sie połączyć teraz już działa prawidłowo.

PS. Tylko nie wiem dlaczego otwarcie strony głównej zżera mi ponad 20MB pamięci wczesniej max 5MB

Dzisiaj szczególnie było to widoczne…

Tyle ze problem był tylko z vortalem - forum otwierało się normalnie

U mnie nie było żadnych problemów w ostatnich dniach. Trzeba poczekać może administracja coś powie na ten temat. :smiley:

Nic nie zaobserwowałem,a często tu bywam :smiley:

Nie jest to problem wydajności serwera. dobreprogramy i forum stoją teraz na dedykowanej, bardzo mocnej dwuprocesorowej (właściwie od strony logicznej, czteroprocesorowej bo procesory to działające dwupotokowo Xeony), dwudyskowej, wyposażonej aż w 2 GB RAM maszynie. Łącze również posiada odpowiedni zapas chociaż po ostatnim skoku oglądalności o 100% w ciągu ostatnich trzech miesięcy zaczyna zbliżać się do limitu, więc zapewne niedługo ulegnie, kolejnemu już, zwiększeniu.

Te chwilowe opóźnienia to efekt działań różnej maści “cwaniaczków”, którzy próbują wywołać atak typu DDoS lub DoS polegający na masowym wywoływaniu żądań do serwera, tak aby dostęp do niego był niemożliwy. Nie ma jeszcze mądrego na świecie, który znalazł by na to 100% skuteczne rozwiązanie. Ponieważ, na szczęście, chronią nas różne zabezpieczenia efektem jest “tylko” czasowe spowolnienie pracy, a nie brak dostępu. Atakujące pakiety są “wycinane” i wszystko wraca po chwili do normy…

W przypadku zaobserowania takich problemów prosimy o kontakt na redakcyjnego maila lub do moderatorów.

P.S. Dla zorientowanych w temacie: Forum może chodzić normalnie (przy wolno działającym vortalu) ponieważ są to dla serwera webowego IIS osobne witryny, posiadające osobne pule zasobów…

Szkoda tylko że jest aż tylu tych “cwaniaczków” :?

Tak samo jak hackerów, twórców wirusów itd. Filozoficznie rzecz ujmując, przy okazji, że robią tyle złego, cała branża IT idzie do przodu… Powstają coraz nowe zabezpieczenia i walka dalej się toczy… Marna to pociecha ale dla maniaków branży lepsza taka niż żadna :smiley: